Mindfulness při milování – prožívejte s partnerem „tady a teď“

Aniž bychom si toho byli vědomi, zpravidla i při milování hodně přemýšlíme. A když už to nejsou pracovní úkoly na zítra nebo nákupní seznam, soustředíme se alespoň na to, co by se mělo dít za chvíli, nebo zapojujeme erotické představy.

Přitom nejhlubší prožitky se odehrávají, když jsme plně v přítomnosti. Spontánně do přítomnosti vstupujeme často, když jsme čerstvě zamilovaní. Druhého ještě tolik neznáme, a plně se soustředíme na každý dotek a pohyb. Vychutnáváme si danou chvíli. Nevíme a neplánujeme, co se stane v příští sekundě.

K bytí v přítomnosti se však můžeme vrátit i po letech. Podobně jako při meditaci, doporučuji na prvním místě prohloubit dech a vědomě vnímat každý nádech a výdech.

Vyzkoušejte cvičení, jak být „tady a teď“ spolu…

Celý článek a postup meditace najdete na stránkách www.denisapaleckova.cz.

Garantuji vám, že když tuto meditaci budete opakovat každý den – i kdyby jen na pár minut, ale naplno – začne se měnit kvalita vašeho vztahu. Prohloubí se blízkost. Lépe budete vnímat své tělo. Zážitky při milování budou silnější. Stačí vytrvat, stojí to za to!

  • Rubriky
  • Získejte zdarma video: Jak posílit intimní život
  • Zadejte své jméno a email a získejte přístup k videu zdarma.

    Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasím s tím, aby mi Denisa Říha Palečková prostřednictvím firmy ARKAYA Education s.r.o. zasílala na tuto adresu vzdělávací materiály, další videa, články a informace o kurzech a produktech v rámci pravidelného on-line vzdělávání "Štastné partnerství a život mých snů".
    Na e-maily se můžete těšit zpravidla 1x měsíčně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, tak vám ráda i jeho/ její práci v e-mailu doporučím. Ze zasílání mých e-mailů se samozřejmě můžete kdykoliv snadno odhlásit v patičce každé zprávy. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.