4 tváře ženy aneb návod na to, kdy mít s ní jaký sex

Co si budeme povídat. Ženské emoce jsou pro většinu mužů španělská vesnice. V mnoha případech i určitá hrozba. Rozhodně něco, čemu je lépe se vyhnout, pokud jdou do negativa. A protože nesvítí vždy slunce a ženy nezáří pokaždé radostí a blažeností, vyplatí se mít návod, jak zacházet s emočními bouřkami, dešti, hromobitím i vichřicí.

Samozřejmě je dobré mít v malíku i zataženo a oblačno. O tom, jak zacházet s jakýmkoliv odstínem výše zmíněných situací, se více dozvíš v mém článku Jak na ženské emoce.

V tomto článku ti navíc prozradím, jak se v pralese mnohdy zcela nepochopitelného víru pocitů žen orientovat. Jakkoliv se mohou zdát nepřehledné, lze v nich najít určitý řád!

Divíš se jaký?

Klíč je jednoduchý: měsíční cyklus.

Ano, skutečně. Jednotlivé fáze měsíce, a spolu s tím menstruačního cyklu ženy, lze rozdělit do čtyř základních kategorií. Jako čtvero ročních období. Když je pochopíš, budeš lépe vědět, kdy se ženou řešit složité otázky, a kdy se konverzaci naopak raději vyhnout. Pochopíš, která doba je příznivá pro žhavý sex a nové experimenty, a kdy ženu spíš jen mazlit jako plyšového medvídka. Kdy jí dát prostor a klid, a kdy naopak bude vítat společnost a aktivitu. A mnoho dalšího.

Jsi zvědavý…?

Menstruační cyklus ženy odpovídá zhruba čtyřem týdnům, tedy každý týden (plus mínus) zastupuje jednu fázi. Fáze do sebe pozvolna přecházejí, stejně jako roční období. A každá na sebe váže určité tendence v prožívání a chování.Na rovině citu, komunikace, vztahů s lidmi, sexu, tvořivosti, výkonnosti a mnohém dalším. Samotná menstruace přitom představuje období zimy. Cyklus pak “začíná” jarem. První dva týdny, jaro a léto, jsou spíše extrovertní, podzim a zima introvertní. Je to jako v přírodě…

JARO

První týden od ukončení menstruace ženy spadá do období jara. Na jaře se vše probouzí a kvete. Vše je svěží a nové. Podobně ženy v této fázi měsíčního cyklu mají hodně mladistvé energie, jsou zkoumavé a aktivní.

Je to období ženy v archetypu Panny. Stejně tak k období “mládí” (nezávisle na skutečném věku ženy) může patřit i určitá svéhlavost, která si jde za svým. Nečekej tedy, že na tebe bude brát velké ohledy.

Naopak může mít tendenci se prosazovat více, než by sis jako muž přál. Pak můžeš mít chuť s ní soupeřit nebo se s ní úplně přestat bavit. Protože žena v období jara má v sobě hodně “mužské” energie.

A spolu s tím více samostatnosti a chuti se prosadit, někdy i na úkor narušení vztahů.  V tomto období ženu pravděpodobně nadchneš výlety na nová místa a neotřelými překvapeními.

Víc než kdy jindy má chuť na dobrodružství a poznávání nového. A to platí i v oblasti sexu! Pokud máš partnerku, právě teď bude pravděpodobně víc než kdy jindy otevřená horkým hrátkám a novinkám.

A pokud chceš dívku nezávazně získat pro vášnivou noc, je toto jedno z nejlepších období. Ženy “jara” jsou totiž často také na lovu 🙂

LÉTO

Období léta, pokrývající zhruba druhý týden po menstruaci, je také nazýváno fází ženy – Matky. Ne že by každá žena hned chtěla otěhotnět. Ovšem i to sem patří, protože žena na konci této doby ovuluje, a její tělo tak volá po oplodnění.

Většina žen se v této době zjemní, jsou velmi příjemné v komunikaci, spontánně citlivé a diplomatické. Toto období je nejlepší pro vyjednávání o složitých (ale i jiných) tématech.

Máš totiž největší šance, že žena bude komunikaci skutečně otevřená a vnímavá. Nesetkáš se už s takovou neústupností a hájením vlastních zájmů, jako by tomu mohlo být v období jara.

Také má tendenci více pečovat o druhé. Ať už tím, že uvaří, vykouzlí nějaký dárek, udělá milé gesto nebo zkrátka pečováním o domácnost a zútulňováním hnízdečka.

Sexuálně “ženu léta” uchvátí, pokud z tebe cítí, že jsi seriózní a je na tebe spolehnutí. Hlavní roli hraje bezpečná, ochranitelská náruč solidního muže. Podvědomě totiž hledá otce svých dětí (i když si sama nic takového neuvědomuje).

A chce tedy chlapa, který bude po jejím boku i zítra, pozítří, za 5 i 20 let… Nemusíš jí něco takového rovnou slibovat; důležité je, co z tebe vyzařuje.

Zatímco supermanem pro ženu v archetypu Panny je sexy macho, pro ženu v archetypu matky je to spolehlivý, zabezpečený typ, o kterého se může opřít i po uplynutí vášnivé noci.

PODZIM (JESEŇ)

Podzim (jeseň) patřívá k jednomu z nejnáročnějších. Jak pro ženu samotnou, tak pro její okolí. Je to týden před začátkem menstruace. A většina poznámek o náladovosti žen patří právě sem (spíš než do doby samotné menstruace).

Této fázi se říká také doba ženy – čarodějky. A patří sem jak její magicky přitažlivá část, tak tvář protivné ježibaby. Záleží na tom, nakolik má žena sama sebe ráda, i nakolik je milována a přijímána svým okolím.

To také znamená, že pokud máš takovou ženu po svém boku, tak láskyplným a přijímajícím přístupem můžeš z jedovaté protivy vykouzlit sexy čarodějku!

Žena v této době je zralá jako šťavnaté hrozny vína. Pokud je ve stresu a napjatá, projevuje se tím, čemu se v naší kultuře běžně říká PMS – premenstruační syndrom.

Žena je více než předtím napojena na svou intuici a tvořivost, ale ustupují schopnosti logiky, jasného plánování, dodržování termínů a podobně.

Proto se hodně žen snadno dostává pod tlak, když chtějí uchovat svůj běžný životní rytmus a pracovní výkonnost na stejné laťce jako jindy. Měly by si dovolit více plynout, uvolnit se, snít a tvořit.

Pak jsou navíc jiskřivé a neskutečně přitažlivé!

Když se s ní pak miluješ, jsou to noci plné žhavé vášně, na které se vzpomíná celý život! Žena – Čarodějka je mocná, uhrančivá, překvapivá. Čím silnější jsi muž, tím více ti otevře svá kouzla. 

ZIMA

Zima představuje obraz pro období samotné menstruace. Podobně jako medvědice v zimě má žena potřebu si někam zalézt a v tichu se vnořit do tohoto období, kdy je čas naslouchat vnitřním impulsům.

Být sama se sebou. Nebýt nikým rušená. Není to doba výletů na party a společenských aktivit. Ani nových dobrodružství, ani pracovních výkonů. Je to doba pro klid a regeneraci.

Ženy se mohou zdát “protivné”, protože navzdory této hluboké potřebě stále chodí do práce a podávají výkony a potkávají se s lidmi. Přestože jejich tělo volá po několikadenní očistné pauze.

Nejvíce ženu v této době obdaruješ tím, že přijímáš její potřebu klidu a ne-komunikace. Případně jí pomůžeš sejmutím určité zodpovědnosti, kterou jinak zastává (třeba převzetím nějakého jejího úkolu).

Zima je spojena s archetypem Stařeny. Pochopitelně to neznamená, že žena na pár dní vizuálně zestárne. Ale noří se do zóny určité moudrosti, která k věku stařeny patří. Je hluboká jako oceán. Má silnou intuici.

Když si nedopřeje klid a nerespektuje útlum fyzických sil, které k této době patří, dostává se do napětí a bolesti. Pak i vztahy mohou být konfliktní.

Dej takové ženě kytku, napust pro ni horkou vanu, uvař či objednej večeři (raději domů, protože pravděpodobně upřednostní klid domova před plnou restaurací).

Neřeš s ní žádné složité otázky, raději vůbec moc nemluv. Drž ji, hlaď ve vlasech, masíruj… Zacházej s ní něžně jak s plyšovým medvídkem.

A pokud se v tvých rukách dostatečně uvolní, možná se po delší době (žena v této fázi potřebuje čas, tedy nečekej divy za pět minut, a nejlépe nečekej vůbec nic) promění v sexuální průvodkyni, se kterou můžeš dobývat prostor mezi nebem a zemí…

A TAK POŘÁD DOKOLA…

… po zimě opět přijde jaro, ze Stařeny se opět stane Panna, a tak pořád dokola…

Zkus pozorovat ženy kolem sebe. Pokud s někým máš vztah plný důvěry – ať už je to partnerka, sestra, kamarádka… – neboj se zeptat, v jaké fázi svého cyklu se nachází.

S postupem doby budeš schopný podle chování fáze rozpoznat. A díky tomu snáze určit, kdy vést dialog, kdy hladit, kdy se obloukem vyhnout… Nálady žen pro tebe už nebudou nelogickou sopkou, ale rytmicky se opakující pravidelností. Budeš vědět, že pár dní před menstruací nemá cenu se o čemkoliv přít, a téma odložit na období “léta”.

Poznáš, kdy ženu rozvášníš žhavou erotickou novinkou, a kdy naopak pohodlným domácím večerem u romantického filmu. Kdy ji vzít na akci s partou přátel, a kdy na večeři ve dvou. Žádný návod není stoprocentní, ani tento. Proto pozoruj, a udělej si vlastní zkušenosti a závěry. Věřím, že po chvíli praxe vysleduješ u většiny žen ve svém okolí určité pravidelnosti v jejich projevu a chování… pravidelnost měsíčního cyklu.

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:
© Mgr. Denisa Říha Palečková
Mgr. Denisa Říha Palečková Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrick&aacu te; mas& aacute;ž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Spoluzakladatelka Školy celostní smyslné (tantrické) masáže, Školy šťastného partnerství, masážního studio Tantra Spa a profesionálního výcviku Core Touch. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. https://www.denisarihapaleckova.com/