Rituál splněných přání

Sexuální magie je trochu mystický název pro práci se záměrem. Základem postupu je, že nejprve zjišťujeme, co si opravdu přejeme (záměr), a pak prostřednictvím práce s tělem, myslí a svou energií tento záměr podporujeme. Tak v podstatě funguje veškeré naše konání a podle toho se objevují situace, které nás v životě potkávají.

Když napříkald chceme jít na určitou školu, najít práci nebo někam jet na dovolenou, také v podstatě děláme práci se záměrem: vybereme si cíl dovolené, probíráme se katalogy, hledáme místo, kde budeme bydlet… přitom si prohlížíme obrázky, představujeme si sami sebe, jak už tam jsme, co tam děláme… jak se tam dopravíme… Ještě před tím, než jsme na dovolené, tak už „cestujeme“ nejprve v myšlenkách, pak děláme praktické kroky…až jsme tam 🙂

Podobné je to s koupí domu: definujeme si, jak by měl vypadat, kde by měl stát, jaká je jeho dopravní dosupnost, kolik lidí v něm bude bydlet a v jakých pokojích a podobně. U práce to samé: díváme se na to, co nás baví, co cheme dělat, a současně zhodnocujeme, co umíme, jaká je situace na trhu práce, na co „máme“ a „nemáme“ – a tím už si určujeme možnosti i stanovujeme limity.

Přitom vědomě i podvědomě pracujeme s vlastní myslí (přemýšlíme a vymýšlíme, co to bude) a prožitkem (prociťujeme, jaké to bude). Mohli byste se ptát, proč se nám ale neplní všechna přání? Například si přejeme auto určité značky a typu, ale stav našeho konta nám potvrzuje, že je to věc nedostižná. Nebo sníme o muži s velkým M, nicméně vztahy v našem životě se tomu nepodobají ani trochu.

Příčin může být několik. První je prodleva, ke které dochází mezi naším snem a jeho naplněním. Někdy to jsou dny, jindy měsíce a roky, než se naše vysněná představa naplní.

Druhým důvodem – a to je ještě častější – je to, že navzdory našemu silnému přání v sobě nosíme vnitřní hluboké přesvědčení, že se nám ten sen vlastně vyplnit nemůže. Jsou to hluboce zakořeněné, často nevědomé myšlenky typu: „Na to nejsem dost dobrá“, „Úspěch si musím tvrdě odmakat.“, „Takový muž by se o mě nezajímal“ a podobně. Zrádné je, že těchto negativních vnitřních posleství si často skoro ani nevšimneme, jsme na ně zvyklí a srosteme s nimi, takže je přehlížíme.

Základem úspěchu práce se záměrem mimo jiné tedy je, že i tyto vnitřní hlasy postupně rozkryjeme a rozpustíme. (Tomu se věnujeme například na silvestrovském semináři Rituál splněných přání, kde věnujeme velkou pozornost jak definici toho, co si opravdu přejeme, tak vnímání a rozpouštění toho, čím si v naplnění vlatsních snů sami bráníme.)

Tím jsem tedy v obrysech popsala, jako fungují naše přání a myšlenky a naše hluboce ukotvená přesvědčení. Pochopitelně velkou roli hrají limity, které si klademe. Vzpomínám například na sebe, když jsem se rozhodovala o vysoké škole. Lákala mě psychologie či dokumentaristika. Ale protože jsem si vnitřně rozhodla, že o dané obory je velký zájem, a neudělala bych zkoušky, ani jsem si nepodala přihlášku a vystudovala jsem nakonec sociologii (což bylo také dobré rozhodnutí, ale to už je jiné téma).

Když pochopíme tyto principy, tak pod svými záměry obrazně „zatopíme“ – dodáme jim energii. A zde je chytré využívat práci se sexualitou, protože díky ní můžeme vytvořit hodně energie a radosti ve svém těle. O sexualitě často říkám, že to je nejsilnější zdroj naší životní síly. Není náhoda, že sexualita je samotným zdrojem našeho vlastního života – bez spojení a vášně svých rodičů bychom tu pochopitelně nebyli! A když se z vášnivého milování může zrodit takový zázrak jako malý človíček, proč by se nemohly „zrodit“ i další projekty?

V práci se sexualitou objevujeme ohromné zdroje vlastní energie. Po krásném milování se cítíme nabití, plní života a lásky, nepotřebujeme tolik spánku, záříme na všechny kolem, cítíme, jak nám každá buňka v těle tančí radostí. Stejně tak si můžeme všimnout, že když je naše sexualita zastavená a utlumená, máme často i méně energie v životě, trápí nás únava i nedostatek duševní motivace. Jsme náchylnější pro různé nemoci a chmurné myšlenky. To však nejde dohromady se stavem, kdy se cítíme živé a prostoupené láskou z tělesného kontaktu plného rozkoše!

Co má naplněná sexualita a práce se záměrem společného?
Naše přání se nesmírně posílí, když je vyživíme silou naší sexuality. Dlouholeté zkušenosti z vlastního života i práce s lidmi na seminářích a při konzultacích mi znovu a znovu ukazují, že sexuální energie v našem životě působí jako zesilovač a urychlovač. Při tzv. sexuální magii tedy využíváme sílu energie, která se může uvolnit díky vědomé sexualitě, a použijeme ji jako „palivo“ pro naše vize a cíle.

Zdrojem sexuální energie přitom nemusí být jen milování s partnerem. Sexualita se nás týká i tehdy, pokud žijeme v celibátu. Je to něco, co máme ve svém těle, ať už jsme sami nebo s někým.

Tímto způsobem můžeme zhmotňovat věci jako dům, auto, vysněná dovolená… Mnoho párů, kteří toužili po dítěti, a stále nemohli počít, nám po silvestrovském rituálu (který je věnován právě práci se záměrem) radostně hlásili příchod dítěte na svět. Navzdory tomu, že někteří z nich si nesli lékařskou diagnózu neplodnosti.

Další si našli práci svých snů – přitom stačilo definovat, jak by se v ní chtěli cítit, čemu by měla sloužit, jakým činnostem by se zejména chtěli věnovat a podobně.

A pochopitelně se můžeme zaměřovat i na oblast osobního rozvoje a kvalit, které bychom chtěli v životě prožívat: lásku, svobodu, radost, rodinné zázemí, zdraví a podobně.

Připadá Vám to jako zázrak? Zázrak to je i není. Pochopení principů Rituálu splněných přání nás navíc vede k pochopení, jak den za dnem utváříme vlastní skutečnost. A učí nás, jak dávat méně a méně prostoru negativním hlasům a návykům v sobě a tvořivě je nahradit tím, co považujeme za smysluplné.

“Rituál splněných přání” je také název kurzu Denisy Palečkové a Richarda Vojíka. Více zde >>

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:
© Mgr. Denisa Říha Palečková
Mgr. Denisa Říha Palečková Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrick&aacu te; mas& aacute;ž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Spoluzakladatelka Školy celostní smyslné (tantrické) masáže, Školy šťastného partnerství, masážního studio Tantra Spa a profesionálního výcviku Core Touch. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. https://www.denisarihapaleckova.com/