Reference: Kurzy práce s tělem

“Co mi dal 10denní výcvik Celostní smyslné masáže:
 
- Zažil jsem potěšení, o kterém jsem ani nevěděl že existuje, totální extáze.
- Našel jsem v sobě sílu.
- Přijal jsem své tělo.
- Vybrečel jsem se z dětských depresí.
- Naučil jsem se být (nahý) v přítomnosti nádherné ženy (nahé), a být s tím úplně v pohodě.
- Naučil jsem se nechtít šukat všechny ženské, které kolem mě projdou.
- Uvědomil jsem si, jakou mám v sobě sílu. Dokázal jsem odmítnout mladou krásnou ženu, která mě sváděla.
- Přestal jsem honit.
- Dostal jsem nástroje a techniky, jak v sobě probudit sílu.
 
Byl to jediný kurz, o kterém můžu s jistotou říct, že mi změnil život. A píšu to s odstupem roku. Masáž je jen prostředek k hluboké osobní transformaci. 
 
Jsem zvyklý makat na sobě, platit si kouče, chodit na drahé kurzy. Ale to co dělá Denisa s Richardem je téměř světový unikát. Může to být v Česku, protože nejsme puritánská země a můžeme si dovolit využívat sílu sexuality pro lečení a transformaci. Podle mých informací se takové kurzy nikde pořádně nedělají. Ve světě by to mělo cenovku na úrovni 3000+ USD. U Denisy a Richarda je to za 1/3 ceny a nemusíte nikam lítat.”
 
František Buhn
 

\"Prožila jsem nádherných naplňujících 10 dní. Zažila jsem svoji absolutní svobodu a žila svoji podstatu. Vyplouvaly ven mé nejhlubší bolesti. Procházela jsem procesy, které mě zocelovaly a stavěly na vlastní nohy. Ukazovaly mi směr a pomáhaly mi pochopit samu sebe kdo jsem. Tolik blízkosti a doteků…Emoce si razily svoji cestu a měly absolutní volnost a otevřenost projevu. Rodinné sdílení, podpora a všudypřítomná opora. To vše se dalo zažít a naplno prožít. Core touch je absolutní transformační proces. Je to cesta do hloubi naší duše a projevení našeho Já v jeho nejhlubší a nejkrásnější kráse. – TY JSI JÁ A JÁ JSEM TY- všichni jsme jedno, jedna vesmírná energie a vezeme se na jedné kosmické vlně…

 A až opustíš brány  statku, začnou se ti dít neuvěřitelné věci. Můžeš to nazývat „náhody“, ale ve skutečnosti to je SÍLA NAPOJENÍ se na svůj VNITŘNÍ ZDROJ. Najednou opět hlasitě SLYŠÍŠ HLAS svého SRDCE. Tvoje MOUDRO, tvoje kouzelné JEDINEČNÉ JÁ.

Klaním se až k zemi Těm, kteří nám touto cestou provedli. A nám všem za to, že jsme se tomu dokázali otevřít a naplno vědomě přijímat…..S nejhlubší úctou k sobě samé i ostatním

Jana Vogeltanzová.\"

\"\"

“Od leta (letniho 10 dne 2017) je to proste jedna velka jizda na vlne rustu a kazdodenni radosti! Dovolit si byt za vsech okolnosti autenticky, zit tak jak ja chci, videt svet v jeho plne krase, prijimat nove vyzvy s radostí a pokorou. Neni to jen o technikach, je to obecne o komplexni zmene hodnot a presvedceni v zivote. A v neposledni rade je to take o novych pratelich z rad vedomych zen a muzu, kteri jedou na stejne vlne vzajemne sounalezitosti - o nasem uzasnem \"kmeni\". Citim velkou vdecnost. Ale uplne nejlepsi kurz, ktery Richard s Denisou delaji je Core touch...vynesl me jeste vyse a zaroven pevneji ukotvil. Diky, diky, diky !”

Jan Stankovič

“Na kurzu se nám líbila naprosto otevřená atmosféra a osobní přistup. Kurz nás obohatil hlavně v poznání, že jdou věci řešit přes tělo a léčí se tím psychika… Usoudili jsme, že by mapování a kurz měla absolvovat každá žena.”

Martina a Luboš

“Jak se mám po semináři Léčení jizev? Směju se na celé kolo, radostně a připadám si tak neustále.

Každý den je pro mě radost, smích, život, euforie, smyslnost a divokost a spontánnost.

To jsem já. Děkuji a těším se na Mapování.” 

Marcela

\"Začali jsme se s manželem masírovat a je to nádhera. Zjistili jsme, že jsme nějak zapomněli na klasické orgasmy, ale myslíme si, že rozdíl je i v přístupu a v očekávání. Teď, když vlastně cesta je cíl, když se nejdeme masturbovat, ale masírovat, vidím, jak je to kouzelné. Můj muž je hodně vnímavý na jemné doteky a řekl mi, že ono ježdění rukou nahoru dolu je vlastně úplně nejnudnější.\"

Petra

“Navždy mi zůstane v mém srdci vděčnost za to, co jste mi do mého života přinesli. Děkuji!”
Josef
(Účastník 10ti denního transformačního výcviku Celostní smyslné masáže)

\"Vykládám o kurzu každému, jsem nadšená, vděčná, že jsem tam mohla být. Děkuji všem, co se na kurzu podíleli.\"

Dana, účastnice kurzu Léčení Jizev

\"...dnes ráno vstanu, asi v 7 ráno, vezmu kytaru, nevím co hrát! tak hraj to, co srdce chce říct. za ňákejch 10 minut mám hotovej song a hraju ho do teď, celej den a nemůžu se toho zbavit ani nechci, takže díky vám a všem a všemu co sem potkal, všem co mě chtěli zlomit všem a všemu co mě chtěli pomoct ze sraček, love you, snad brzy vám pošlu svojí píseň, love, liebe, lámour.\"

Marty Myit, hudebník, účastník kurzu Joni a Lingam

Co říkají lidé po absolvování Celostné smyslné (Tantra) masáže?

\"....stále vzpomínám na kurz a nedá mi nenapsat a nepoděkovat! Sejmuli jste ze mě spousty nejistot a úzkostí, prošla jsem regresí od prenatálu … neskutečné, co se dá v devíti dnech zažít! Nakonec našla milující rodiče, pochopila jak je důležitá máma a jak nezastupitelný táta, objevila sama sebe, neuvěřitelný náhled! Miluji a chápu ostatní, každý jsme něčím prošli … dali jste mi křídla a letím, jsem zamilovaná … do života, konečně začínám žíííít, svět je nádherné místo pro život, lásku, radost, tuto šanci nesmíme promarnit! … veliké veliké díííky.\"

Radka, účastnice 9 - denního intenzivního semináře

Záběry a reference z Intenzivního 9-denního semináře celostní smyslné masáže, 2013.

\"Já jako přijímající jsem nesmírně vděčná, že konečně dostávám, co jsem vlastně vždycky chtěla, ale nevěděla o tom mnoho, dlouhé zahřívání a hlazení těla a okolí pánve, probouzení plusových bodů a pozvolný přechod k minusovému. Myslela jsem, že je to můj osobní sen a jiné ženy mají třeba jiné sny. Jenže tuto touhu jsem jen tušila a neuměla ji dobře popsat a vysvětlit, a tak přestože manžel je velice pozorný a ochotný milenec, vždycky mi připadalo, že té předehry bylo málo. Teď se vlastně dávný vágní sen plní :))))))))))\"

Petra

\"Krásný den Denisko. Už týden Ti chci napsat a velice za vše poděkovat, ale po včerejším dnu už opravdu musím:-). Chci Tobě i Richardovi PODĚKOVAT Z CELÉHO SRDCE ZA OBROVSKOU ZMĚNU, kterou díky Vašim kurzům zažívám v životě.
Absolvovala jsem Retreat pro páry a 10-ti denní kurz smyslné masáže a ŽIVOT SE MI TOTÁLNĚ OBRÁTIL NARUBY. Cítím se tak, jak nikdy v životě. Jsem se sebou samou ráda, cítím se přijatá sama sebou.
 
Navíc ODEZVA Z OKOLÍ JE NEUVĚŘITELNÁ. Pravidelně se mi děje, že mám kolem sebe skvělé lidi a od mužů a i žen mám skvělou odezvu na mou osobu. Nikdy jsem to nezažila a musím se přiznat, že si to absolutně užívám.
 
Rychleji zvládám těžké situace a propady, rychleji se dostávám nahoru a propady již nejsou tak těžké. VÍCE VNÍMÁM CO SKUTEČNĚ CHCI a nedělám věci jen proto, že se očekává, že něco udělám nebo se nějak zachovám. Dává mi to VĚTŠÍ SVOBODU A ŽIVOTNÍ SÍLU.
 
Navíc jsem včera moc děkovala při sportu za to, co se mi v životě stalo. Včera jsem si byla zaběhat a nebyla jsem nijak zajímavě oblečená ani jsem ničím jiným nemohla upoutat pozornost, ale skoro a každém kroku běhu se mi stávalo, že se na mě muži a i ženy dívali, muži se vykláněli z aut a dívali se a já jsem se od srdíčka smála a děkovala. Byla to sice úroveň číslo jedna asi, ale ten pocit pro ŽENSKÉ SEBEVĚDOMÍ to byl nepopsatelný a muselo to být tou září, kterou jsem na Vašem kurzu získala. To jsem opravdu nikdy nezažila, co se děje a jak je to krásné.
 
Těším se na další vývoj u mé osoby a co krásného mě ještě na mé cestě krásným životem čeká. Jste obrovským darem pro můj život a jsem vám oběma vděčná, co v životech lidí způsobujete. Ten dar je k nezaplacení, co jsem od vás dostala. Těším se na září na kurz pro ženy v Praze Denisko.
 
DĚLÁTE ZÁZRAKY, KDYŽ JE ČLOVĚK PŘIPRAVENÝ, a těším se opravdu na další vývoj a další semináře.
 
Martina Mikolajczyková

\"Tento kurz mal pre mna velky vyznam v oblasti sebelasky a sebavedomia. Poskocila som v tejto oblasti vdaka roznym emotivnym zazitkom o zopar schodov naraz smerom hore. Dopomohli mi k tomu aj stretnutia s roznymi ludmi, s ktorymi som mala prilezitost sa na kurze stretnut / rozpravat. Takze dakujem aj za to, ze zhromazdujete takych skvelych a inspirativnych ludi ;)\"
Alica

\"Chci vám oběma opět moc poděkovat...za to co se teď děje v mém životě...nabralo to vše správný směr..zažívám nádherné situace plné lásky a hojnosti..vše se v dobré obrací....před rokem jsem vás po šesti letech opět vyhledala, věděla jsem, ze vy jste ti, kdo mi dokáží pomoci zase z mého bludného kruhu..byl to seminář Na Marjánce..vaginální mapování, natáčení.. pak Thajsko...pravdou je, že jsem byla nějaká zklamaná, rozladěná...ať některými lidmi..., tím, že věci cítím jinak, ze se mi nedaří a jiným ano.....ale vše se v dobré obrátilo a obrací...u mne je vše na delší lokty...své problémy mám někde velmi hluboko.....nejde mi to jet.. jen tak nějak po povrchu;)........ještě jednou moc děkuji za VÁS a za VŠECHNO a přeji plno dalších spokojených!!!!!!!!!)))\"

vaše Saša

\"Sebaprijatie, otvorenie srdca...stretnutie ludi s otvorenym srdcom, ochotnych na sebe pracovat... Aspon na chvilu sme boli opat sami sebou. V kazdodennom svete nosíme masky, a teraz sme ich zlozili, aka to ulava. 

Bola vytvorena vyborna atmosfera, skoro az posvatna, na stretnutie so svojou dusou, telom a bytim... Obaja lektori svojou charizmou, vzdelanim a aj Risko skvelym zmyslom pre humor 🙂 tuto atmosferu vytvorili a podrzali pre nas. 

Diky za vsetko ...a neostava mi len sa rozlucit Nashledanou na Vasom dalsom kurze!!!\"

s laskou a uctou  Jelka

\"Kurz mě obohatil zjištěním, že moje trápení není ojedinělé a ničím zvláštní, ale spousta lidí má podobné (návraty nepříjemných myšlenek, ať už o někom jiném, nebo vlastní ,,hýčkání křivd“). Odpadly moje obavy, že nebudu pochopená, že budu za ,,divného patrona“ a byla jsem překvapená, kolik lidí si přálo být ,,přítomní“.

Byla jsem utrápená a ještě cca týden před začátkem kurzu jsem zvažovala návštěvu psychiatra a užívání psychofarmak. Bála jsem se lidí, svobody projevu, hlídala jsem se. Z dětství jsem si ještě nesla vzpomínky na odtažitost ostatních dětí kvůli mému originálnímu jménu, a tato obezřetnost a pocit jakoby ,,objektu pozorování“ mi trvaly ještě první tři dny na kurzu. Nevěřila jsem, že mě může neuvěřitelně zpozitivnit pouhý pobyt mezi lidmi, kdy stačí, aby měli spolený zájem, tedy zkvalitnit svůj život. Nevyhledávám běžně spolenost velkého počtu lidí, a taky jsem byla trochu otřesena po zjištění, do jakého jsem přijela šrumce. Tady ale bylo přínosem mít možnost mluvit s různými typy lidí s různými příběhy. Zvláštní díky patří hlavně milému a hodnému Přemkovi, který mě vzal ,,pod křídlo“ a jehož chrápání jsem mimochodem asi jako jediná vůbec nezaregistrovala ☺

Na mých duševních stavech mě nejvíc mrzelo, že nejsem v každodenním životě tady a teď především pro svoje dítě, že mu víc nevymýšlím hry a aktivity. Myšlenky mě od něj táhly pořád pryč a já jsem se o syna starala mechanicky, nepřítomně, se zoufalým a znechuceným výrazem v obličeji. Dokonce se stalo, že se mě zeptal: ,,Pláčeš?“, když se mě snažil pochopit (jsou mu 3). Věděla jsem, jakému stresu ho vystavuji, a nevěděla jsem, jak to napravit. Z velké míry se to díky kurzu podařilo a teď jsem mnohem víc v přítomnosti a u svého syna, nenesu ,,všechnu tíhu světa“. m kurz obohatil můj život, moc děkuji.

Po kurzu se cítím zpozitivněná, mám víc energie a mnohem nižší návrat úporných myšlenek. Jsem radostná, ochotněji komunikující s dítětem. Jsem natěšená na své koníčky a realizaci plánů.

Co bych o kurzu řekla přátelům? Především je to bezpečný způsob, jak na sobě pracovat a dát svému životu nový impulz když jste nešťastní, trápí vás nekvalitní vztahy ve vaší rodině, trápíte se, že jste nepochopení svými nejbližšími a vrací se vám vzpomínky na minulé křivdy. A když jste zároveň bezradní, komu se svěřit a z tzv. ,,odborné pomoci“ máte strach, že nebudete pochopeni, vaše problémy budou bagatelizovány, budete přesvědčováni, že máte ve skutečnosti jiný problém, než jaký jste přednesli a jedinou reakcí lékaře bude nabídka psychofarmak. Tento kurz vám pomůže.\"

Bernadeta (Babet) Hnízdová

\"Moc děkuju za tu úžasnou atmosféru, bezpečný prostor a naprosto skvělé profi vedení, proces jede stále, přichází další uvědomění, krása!\"

Míša Černá

\"Je to RESTART a jsem za něj NESKUTEČNĚ VDĚČNÁ - děkuji!!!\"

Radka Pešlová

\"Jsem zpět v realitě. Je mi krásně. 10 dní na kurzu celostní smyslné masáže bylo plných emocí a důležitých uvědomění a skvělých lidí. Měli by to absolvovat všichni, kdo chtějí znát své tělo a porozumět tělu svého partnera. V mém životě přišly tyto informace a prožitky v pravý čas.\"

Kateřina

\"Denisa s Richardem ve svém učení celou dobu podporují bytí v těle a nebytí v hlavě. Zdá se to být docela easy. Až na kurzu jsem ale zjistila, že je to docela věda vypnout hlavu a veškerý myšlenky a jen se soustředit na tělo, do těla nebo případný dotek na těle. Když se do toho ale člověk konečně dostane, tak přijde naprosto úžasný stav svobody a uvolnění. Svoboda ostatně provázela celý kurz. Bylo neuvěřitelně osvobuzující oprostit se od myšlenek typu Co si o mě pomyslí ostatní? Co by tomu řekli ostatní? To se nedělá. To si nemůžu dovolit apod. Prostě být tak, jak jsem, být respektován ostatními a zároveň respektovat ostatní v jejich jedinečnosti a všem, co k nim patří. I přesto, že se to všechno někdy snažíme za každou cenu potlačit.

Další věc, která k pocitu svobody velmi přispěla byl každodenní dotek. Dotek nejen v kontextu masáží a různých cvičení, ale především ten pravý hřejivý lidský dotek, kdy můžu někoho obejmout jenom tak, aniž by na mě někdo hleděl, co to dělám a hlavně proč to vůbec dělám. I v tomto smyslu jsme na kurzu založili naše famózní holistic sensual orgasmic breakfast, případně i lunch nebo dinner, který mi budou fakt hodně chybět: Koncept aktivního přijímání však nedoprovázel jen snídaně, ale i každou masáž, se kterou se jen prohlubovala znalost vlastního těla a jeho možností. A tím se dostáváme zase k základům vím, že nic nevím. Normální člověk si myslí, že po pár letech nějakého toho intimního kontaktu to má prostě v krvi, všechno zná a ví a není kam se posouvat. Po 10 dnech výcviku to ale vidím úplně jinak a tuším, že je ještě třeba hoooooodně objevovat. Na příští rok jsem si tudíž dala novou výzvu – Sexological Bodywork.

Už teď se na to těším! Po těchto 10 objevných a protancovaných dnech to bude příští rok určitě jízda. A kdyby do té doby chtěl někdo namasírovat, tak jsem plně k dispozici! A garantuju smysl(upl)né zážitky.\"

Míša Skopalová

\"V srpnu jsem u vás byla na kurzu Léčení jizev a chtěla bych ještě jednou moc poděkovat.

Cítila jsem se pak mnohem uvolněnější a s jizvou po císařském řezu jsem se skamarádila :-)\"

Katka

Josef Zika-psychoterapeut, malíř o Celostní Smyslné Masáži a Vědomém milování

 

“Desetiden mi změnil život a konečně jsem tam přijal sám sebe bez podmínek, takový jaký jsem… od té doby žiju úplně jiný život…”
Martin Šebek
Jsem po 10 dnu zpatky ve Svedsku a v praci.... musim teda rict, ze to byla JIZDA !! Neco tak KRASNEHO a potrebneho v 10 dnech jsem snad jeste v tomhle zivote nezazila !!!
Byla to snad nejlepsi dovolena v mem zivote!! Jsem uplne po okraj plna dojmu , zazitku, aha momentu, novych pocitu, uvedomneni a ... a ... spousty dalsich esenci... mam pocit ze dycham uplne jiny vzduch, a ze najednou se v mem zivote objevilo tolik krasy a radosti z \"obycejnych okamziku vsednich dni...\"
 
Zacatek kurzu byl hodne o procesech, uvolnovani hlubokych zraneni, placi, kriku, ... (nutno podotknout ze i pri tech nejtezsich procesech jsem byla vlastne stastna a vdecna za to ze konecne mi to nekdo pomohl pustit a ze konecne jsem pobliz nekoho, kdo to ustoji....vlastne mozna radeji vzpominam na tezke procesy nez na stavy blizici se orgasmickym.....) .
Prislo i zjistovani vlastnich hranic, trenink rikani NE, core cry, ... ke konci uz se dokonce objevilo par prijemnych pocitu z masazi a uplne ke konci prislo naproste krasne a hluboke poteseni z doteku !!! 🙂  (coz jsem teda na zacatku vazne necekala) . Woow 🙂
 
Na pozadi toho vseho se celou dobu odehravali hluboke psychicke veci, skrze ruzne meditace vedene Richardem prichazela velika a velmi vitana uvedomeni. Poznala jsem svou vnitrni zenu i vnitrniho muze, tusim jake je me zvire, setkala jsem se se svym ochrancem a poznala kdo je zosobnenim me nejvetsi hluboke vnitrni sily a moudrosti a prijala darek, ktery mi dovoluje tuto silu vedome pouzivat. Poznala jsem nekolik lidi z meho kmene a ujasnila si co je moji podstatou a kde mohu cerpat zivotni energii a pritom nikoho nevysavat 🙂

Do toho vseho se samozrejme propletaji pribehy a setkani s ostatnimi ucastniky kurzu, se kterymi prozijes silne chvile. To byla dalsi studnice moudrosti.  S velikou uctou a respektem jsem sledovala ukazky masazi vedenych asistenty a facilitatory. Jsem vdecna za obrovskou oporu cele skupiny a za bezpecne prostredi a za mnoho nadhernych setkani s temi, kdo ziji \"true youreself\".

 
Diky Richardovi a Denise jsem zjistila, ze muzu zit na jakemkoliv miste teto krasne planety, ale ze tam porad budu JA. Ja sama se sebou a ze vsechno co se kolem me deje je obrazem meho vnitrniho sveta ... no a ze by bylo fajn ten vnitrni svet mit hezky a milujici 🙂
 
Co vic dodat, nemam dost vystizna slova proto abych vyjadrila jak moc jsem vdecna Denise a Richardovi za to, ze TOHLE delaji !!  \"❤\"
DEKUJU vam obema , delejte to dal !!
Jste oba na spravne ceste a moc vam preju, at se vam dari predavat s laskou dal to, co vite a at vam nikdo nehaze klacky pod nohy
 
Jana Strejcova
 
(omlouvam se za absenci diakritiky, mam k dispozici pouze svedsky pocitac a na tom vazne tohle nedate... 🙂 )
 

\"Při masáži Joni mi běželo: KONEČNĚ SI JÍ NĚKDO VŠIMLneskutečně osvobozující a léčivé. Cítím sebe, svou Joni, jak je v ní život, je prokrvená a spokojená. I teď když o ní píšu, tak jí cítím jak se probouzí :-)))\"

Olga, účastnice kurzu Vaginální mapování

\"To, že jsem si vybral správnou cestu mi dokazují sms, od žen, kterým dodávám energii: Ahoj Míšo, jak se máš? Chtěla jsem Ti poděkovat za to úžasný mapování. Ještě teď jsem z toho nabitá (3dny), uvolněná a moje Joni živá a pulzující... připadám si ženštější a každý mi říká, že zářím. ;o) Moc se mi líbí tvůj citlivej a respektující přístup. Seš fakt dobrej. Díky! Měj se krásně objímá Pavlínka. Opravdu to potěší a hřeje na srdci... děkuji tímto Denise a Richardovi za to, že mám možnost studovat a učit se pod Vaším vedením...\"

Michal Zemek, účastník kurzu Vaginální Mapování

\"Přes jemné doteky těla se dotýkáte zároveň duše. Předáváte tolik laskavosti, něhy, spolu s jemným humorem, které otevírají v člověku jeho čistou přirozenost, tolik opomíjenou naší výchovou, důvěru v sebe, v lidi … a lásku…, kterou chcete pak šířit do svého okolí. Všichni jsme se uvolnili, zkrásněli a jako světýlka rozjížděli do svých domovů zářit i tam. Přestože návrat byl do již rozvodněné Prahy, a zkušenost před 11 lety mě silně zasáhla, dokázala jsem v klidu, s nadhledem a laskavostí řešit problémy i tam. Kurz přišel v pravou chvíli, tak asi jako vše v životě, kdy se máme něčemu naučit a kdy jsme připraveni. Předkládáte lidem s lehkostí a přirozeně nový směr vnímání sama sebe a druhých. Je prima, že jste mladí a tak daleko jste došli, můžete ovlivnit spousty životů. Ráda se přidám, cítím, jak srdce mám otevřené, něco se ve mně stále směje a moc se těším na život, miluji..\"
Radka, účastnice kurzu Umění Doteku

\"Díky za probouzející víkend, naše nadšení je v tuto chvíli NEZMĚRNÉ, kurz doporučuji všema deseti!\"

Lucie

\"Na vašem kurzu jsem si uvědomil, že mohu spoustu věcí měnit, hlavně ty, se kterými jsem si doposud nevěděl rady.\"

Petr

\"Vaše masážní kurzy na mě mají blahodárný vliv. To, co jsem řešila u své psychoterapuetky, gestaltpsychologií a denní praxí vědomě dva roky, to jsem paradoxně zpracovala ve velké míře během dvou víkendů s vámi. Děkuju Vám za to znovu a moc, netušíte, co to pro mne znamená.\"

Renča

\"Na kurzu se mi líbilo vše -  výklad, praxe, přístup Denisy a Richarda i asistentů. Kurz mi změnil život, změnil mi pohled na sebe, na prožívání těla, na prožívání těl jiných lidí, smazal mi některé představy budované od puberty i před ní, co víc říct? Když bych chtěl něco formulovat, hlava moc neví co, jen se tak přihlouple a spokojeně usmívám a je mi blaze....;o)))\"

Honza

\"...Nejvíc se mi líbilo sdílení ve čtveřicích mezi ženami, uvědomila jsem si díky tomu, že mé pocity jsou stejné jako u ostatních a připadala jsem si normální ne odlišná, jako si připadám v mnohých situacích, kurz mi přinesl náhled cesty, kterou bych se ráda dala, abych zlepšila svůj osobní život.\"

Blanka

\"Poprvé jsme u vás byli před 7 lety. A převrátili jste nám náš život partnerský naruby, tedy k dobrému. Přirovnal bych vás a vaší činnost k psímu ... rčení? ,,Každý pes zanechá otisk své tlapky v srdci navždy.\" U Vás je to stejné.\"
 
Milan Pacholík

\"Chtěla jsem vám obou poděkovat za úžasnej zážitek, předčilo to moje očekávání, změnilo to můj pohled na svět, a dodatečně to ocení moje celá rodina, o tom jsem přesvědčená, původně jsem tam chtěla zůstat jen 5 dní, ale z toho se nedalo vystoupit, musela jsem tam zůstat do konce, byla tam úžasná atmosféra a úžasní lidi, co bylo taky super, že jsem si tam mohla vzít partnera a malýho.

Tantra masážím se už nějakou dobu věnuju, ale tohle do mě vlilo novej náboj, a pořád v tom jedu, s malým každý dopoledne tančíme na ty super písničky 🙂 Když jsme venku, tak se u nás zastavují lidi a dávají se s náma do řeči, ta energie co z nás srší je přitahuje, to je fakt super. Moji známí a kamarádi(ky) nechápou co se se mnou stalo, každýho ošahávám a hladím … 🙂 pořád se usmívám a tančím :-)\"

Hanka Vraštilová

\"Nejlepší dovolená ever!!! Po nezapomenutelném novoročním rituálu s Denisou a Richardem jsem dlouho přemýšlela, že bych se s něma opět vypravila na nějaký kurz. A vzhledem k tomu, že jsem byla v poslední době zacyklená v určitých situacích, ze kterých jsem neviděla cestu ven, bylo řešení nasnadě a já se rozhodla pro 10denní transformační dovolenou alias výcvik celostní smyslné masáže. A že to byla teda řádná nabíjející jízda s mnoha aha momenty! Energie bylo během kurzu tolik, že jsem spala každý den asi 4 hodiny a přesto jsem samou energií nikdy nemohla usnout a budila se každý den ještě před zvoněním budíku. Byl to naprosto úžasný stav, který si musím zařadit i do normálního každodenního provozu.\"

\"Celostní smyslná masáž pro mě byla vstupní branou k mé cestě za změnou. Otevřela mi nové možnosti, probudila mé tělo. ... Cítím se svobodnější, radostnější a dovoluje mi to plnit si své sny.\"

 
Katka Juttnerová” 
 
\"\"
 
 
 
 
 
 
 
 
 

\"Vychutnávam si fantastickú energiu, ktorá je neustále prítomná... Tak úžasný posun a v tak krátkom čase, sa mi v mojom doterajšom živote nepodarilo dosiahnuť ... Úprimná vdaka Deniska a Richard ... Máte môj obdiv a úctu za prácu, ktorú robíte... Odporúčam Vas každému bez rozdielu veku …\"

Jana Kollarová

\"Obrovské díky Vám všem za nejintenzivnějších 10 dní našeho života… 🙂 <3 

Kurz nás oba posunul o neuvěřitelný kus dál a my to chceme rozvíjet a šířit. Každý sám pro sebe a zároveň pro nás pro oba. 

To že jsme to absolvovali oba společně, vnímáme jako obrovskou výhodu oproti těm, kteří tam byli sami a partnerům se to budou snažit nějak předat. My, na rozdíl od nich, \"víme\" a hlavně jsme to \"zažili na vlastní kůži” OBA 🙂 A to nás dělá silnější jako pár i jednotlivě. Ještě před měsícem by mě nenapadlo, co všechno prožijeme a kam se za tak krátkou dobu dostaneme.

Skutečně velké díky za to všechno tobě i Richardovi a všem ostatním spřízněným duším. <3
Našla jsem ve vás všech svůj nový kmen, kde jsem přijatá taková jaká jsem. A toho si moc vážím. 
Ještě jednou díky.
j se fajn a těším se na naše další jakékoliv setkání.
PS: Dnes odesílám přihlášku na Body Work ;)\"

Lucka a Kuba

\"Velmi silným a novým zážitkem pro mě bylo (mimo jiné) vaginální mapování. To první bylo bolestivé a nepříjemné, druhé bylo téměř bez bolesti, velmi uvolňující a léčivé. Ve svých 37 letech jsem již třetím rokem marně procházela hormonální léčbou pro navrácení ztracené menstruace. Už druhé vaginální mapování probudilo vaječníky a přišlo slabé krvácení trvajíci 4 dny. Vnímala jsem to jako osvobozující návrat ženskosti do mého těla. Zjištění, že mé tělo bude fungovat, tak jak má, že se zas probudí, bylo silně emotivní. Třetí mapování proběhlo devátý den kurzu. Nejenže jsem nepociťovala žádnou bolest, ale bylo příjemné a doslova jsem se jím prochechtala. Deset dní po třetím mapování a tedy víc než týden po kurzu, jsem při intimní masáži zažila poprvé v životě vaginální orgasmus. Rychlost proměny i síla léčby je pro mne racionálně až neuchopitelná. Určitě mi moc pomohlo propojení teoretických informací s následnými ukázkami, která vždy prolomila můj strach i ostych. Díky tomu jsem mohla jít k vlastnímu prožitku ve formě přijímání i dávání. Po skončení kurzu mám pocit, že jsme se neučili nic zvláštního, nic neslušného nebo zakázaného, ale naopak věci velmi potřebné a užitečné.  Mrzí mě, že tyto informace nejsou součástí sexuální výchovy na školách.\"

Kateřina

(celý text naleznete ZDE.)

\"Za tento trénink bych vám chtěl pogratulovat. Za posledních 20 let jsem se účastnil celkem velkého množství workshopů a ve svém životě jsem i řadu workshopů sám vedl. Měl jsem celou řadu učitelů na světové úrovni, takže už není úplně jednoduché mě potěšit …

Co se mi nejvíce líbilo – na pozorovací/technické rovině: Vy dva spolu pracujete lehce a super-plynule. Každý z vás přináší jinou, speciální kvalitu, většinou upřímnost a humor. Je tu hodně dobré muziky, tance a zábavy, ale téměř vše se děje lehce, „tiše“ – dokonce i případně náročnější části. Moudře jste vedli sdílení takto velké skupiny – každý měl možnost mluvit a i přesto to nebylo takové to nekonečné sdílení (jaké jsem zažil v jiných skupinách). Nevedete žádný těžce terapeutický klub, ale opíráte se a vyzdvihujete terapeutickou sílu zkušenosti jako takové. Což se mi moc líbí. Čím dál tím víc jsem unavený z terapeutů, kteří mě diagnostikují ze svého vlastního úhlu pohledu/vnímání/projekce a pak mě tlačí do změny … a pokud s tím nesouhlasím, obviní mě z „odporu“ … a tak dále.

Vždy je na blízku asistent, který pomůže, ujme se situace, je proaktivní podporujícím přátelským způsobem. A ty masáže jsou opravdu dobré. Vaše učení vnímám příjemně nedogmatické – ne tak moc o „správně a špatně“, ale více o „vyzkoušejte toto a udělejte vlastní zkušenost“. Já rád, rád… velmi moc (Me liky liky… very much) – mojí Thaj-Angličtinou.

Takže, díky moc a gratuluji! Dost pravděpodobně si přijdu pro víc.\" Wolfgang

Deniso a Ríšo, děkujeme.... je to zhruba rok, co jsme navštívili váš kurs Joni a Lingam ...od té doby je vše v našem životě jiné, lepší a krásnější .. vztahy mezi mnou a Eliškou (manželkou), vztahy mezi námi a našimi dvěmi malými ratolestmi i vztahy mezi přáteli získaly jiné rozměry... přímo praheme po dalších kurzech, vzděláváme se a díky tomu se nám otevírá mnoho dalších cest, které chceme prozkoumávat... baví nás to, nakoplo nás to ... děkujeme, opravdu ze srdce a láskou děkujeme, že jste nám pomohli z toho stereotypu, který má v dnešním životě každý druhý… že se i díky tomu dostáváme k prozkoumávání hlubšího vědomí.

Děkujeme, že už se nestydíme dávat na jevo všechny emoce, za které jsme se dříve styděli a báli se je ukázat... jsme toho plní ... uplně k prasknutí ... VELIKÉ DÍKY !!!! S láskou a úctou k Vám a celém vašemu týmu...

Karel & Eliška

Deniso a Ríšo, děkujeme.... je to zhruba rok, co jsme navštívili váš kurs Joni a Lingam ...od té doby je vše v našem životě jiné, lepší a krásnější .. vztahy mezi mnou a Eliškou (manželkou), vztahy mezi námi a našimi dvěma malými ratolestmi i vztahy mezi přáteli získaly jiné rozměry... přímo prahneme po dalších kurzech, vzděláváme se a díky tomu se nám otevírá mnoho dalších cest, které chceme prozkoumávat... baví nás to, nakoplo nás to ... děkujeme, opravdu ze srdce a láskou děkujeme, že jste nám pomohli z toho stereotypu, který má v dnešním životě každý druhý… že se i díky tomu dostáváme k prozkoumávání hlubšího vědomí.

Děkujeme, že už se nestydíme dávat najevo všechny emoce, za které jsme se dříve styděli a báli se je ukázat... jsme toho plní ... úplně k prasknutí ... VELIKÉ DÍKY !!!! S láskou a úctou k Vám a celém vašemu týmu...

Karel & Eliška Hasenkopfovi, účastníci kurzu Joni a Lingam

\"Díky za absolutně úžasný kurs. Byl tak hluboký, uvolněný a hodně moudře vedený, že si zasloužíte mou největší pochvalu.

Myslím, že teď už hluboce rozumím vašim technikám léčení. Hodně lidí na kurzu bylo v minulosti nějakým způsobem zraněno, měli partnerské problémy a chtěli najít svou cestu do budoucnosti.

Se svým prvním tantra kurzem jsem začal vloni, ihned jsem dosáhl rozkoše, ale nevěděl jsem, jak ji sám zopakovat.  Na tomto kurzu pro mě bylo několik „poprvé“ a jsem vděčný, že k tomu mohlo dojít v bezpečném prostředí. Tento kurz byl velmi intenzivní interakcí. Myslím, že jsem teď více otevřený a uvolněný. Řadu z technik bych raději znal, už když mi bylo 20 – ale lepší teď, než nikdy.

A do budoucna? Chtěl bych se stát mistrem umění lásky. Být připraven pro osobu, se kterou bych rád sdílel a trávil můj život. Takže doufám, že se znovu potkáme. \"

S pozdravem Andrew

Ještě jednou děkuji a pokračujte v přinášení vaší nejlepší lásky lidem!

\"Absolvovala som 10 dňový kurz CSM a možem potvrdiť, ze môj zivot po ňom je neporovnateľný.\"

Jana Kollárová