Reference: kurzy pro páry

“Náš vzťah s manželom je vďaka tebe plnší, bohatší a naplnenejší!❤️ Teším sa na naše ďalšie stretnutia 🙏

Lívia Danningerová

"To, jak dokonale rozumíte partnerským vztahům a dokážete svou moudrost posílat dál, nám před 2,5 lety, kdy jsme byli na prvním retreatu, skutečně nejen zachránilo manželství, ale náš vztah se posunul do výšin, o kterých jsem snad ani nesnila, je naplněný porozuměním a láskou."
 
Já jsem myslel, že jsi se už fakt zbláznila (protože jsem furt křičela, něco chtěla, dožadovala se vyznání lásky skrze skutky, říkala nesmysly) a až tady jsem zjistil, že jsi vlastně „jenom“ obyčejná ženská.“
 
Celý příběh Hanky a Honzy - účastníků Retreatu pro páry a Retreatu pro páry II. si přečtěte zde: Hledali jsme cestu z krize a našli Vás a retreat

"Ďakujeme za úžasný víkend, ktorý nás nielen obohatil a naplnil láskou, ale doslova zmenil náš život. Je ťažké opísať slovami, čo cítime, čo prežívame - a úžasné je, že je to zo dňa na deň krajšie 🙂 Objavujeme stále nové a nové pocity lásky, nehy, dotykov, emócií... Tešíme sa na každý večer a namiesto TV sa venujeme jeden druhému. A keďže máme cestu do Prahy, prihlásili sme sa na individuálny kurz Umenie dotyku vo Vašom Arkaya centre a veľmi sa na to tešíme 🙂 A chystáme sa aj na ďalšie kurzy s Vami 🙂 A že čo by sme priateľom povedali o kurze? Myslím, že za všetko hovorí to, že tým, ktorým sme o tom hovorili, sa k Vám chystajú :)” Eva a Alex

"Byl to zážitek, který nám změnil život."

Alice Kirš, zakladatelka projektu Ženy ženám, http://zenyzenam.cz

David Kirš, autor Milionového imperia, majitel firmy 2.0, http://davidkirs.cz

Děkuji ze srdce, čím vším jsme si díky vám s mým mužem a otcem mých dětí dovolili projít. Do čeho jsme se s důvěrou pustili a na čem nyní můžeme svůj vztah stavět. Posvítili jste nám na cestu a za to jsem vám nesmírně vděčná. Je skvělé o vás vědět. Máme se kam vracet, pokud sejdeme z cesty. Děkuji

Zuzana

Jezdíme s vámi pravidelně a moc nám to pomohlo ve vtahu manželském i ve vztazích k sobě samým. Tento Retreat pro páry II. byl pro mě úžasný v tom, že jsem cítila, že mě manžel přijal takovou, jaká jsem, že se prostě do „krabičky“ nevejdu. A za to, že jsem od něj cítila sílu a podporu, že tu je, za to obrovské DÍKY!

Alena a Honza

Na začátku víkendu jsem si přečetla výzvu, že je možné se za víkend znovu zamilovat. A ono se to stalo. Odjíždím zamilovaná do skvělého chlapa, který se teď hledá a ještě nevím, jaký bude za pár týdnů, měsíců … ale těším se na to a věřím, že si užijeme spoustu společných desetiletí. Díky cvičení se čtyřmi energiemi jsem zjistila, že můj muž umí vrčet, řvát a křičet a že se mi to líbí. Víkend pro mě byl nový začátek, start nového vztahu s mým skvělým mužem. Díky,

Tereza

“Jedeme šťastní domů, oživení, natěšení na radostné tvoření našeho zivota👏😉. Ještě jednou velké diky👏🤗😍😙” Yvetta

"Náš život je posledních 14 dní neuvěřitelný. Po semináři s vámi. Nic se vlastně nezměnilo, ale všechno je jiné, krásné a já jsem se tak ještě nikdy necítila ve svém těle. Krásná, milovaná, plná života. Uf uf. DĚKUJI ZA TO, CO DĚLÁTE!

P.S.: Ta praxe vědomého milování je neuvěřitelná. Zase se někdy budu těšit na setkání s vámi. Nejen kdybychom byli s mužem v krizi. I kdybychom se měli dobře." ;o)"

Tereza

“O Denise a Richardovi vím už asi 4 roky a stále jsem se točila kolem nich a nahlodávalo mě se k nim více přiblížit a teď se to stalo !!!!!
Poslední 3 roky jsme procházeli fakt dost hnusnou manželskou krizí, až jsem už neměla sil, a v lednu tohoto roku jsem podala žádost o rozvod. Ale zároveň jsem poslala zálohu na RETREAT PRO PÁRY, a to mého muže úplně otevřelo a to co mi nedokázal říct za našich 17 let manželství, tak mi řekl na konci kurzu - jako třešinka na dortu, jak to nazvali Denisa a Richard - ať řekneme partnerovi za co jsme mu vděčný !!!!!  A škoda že jsme si to nenahráli, protože tohle je neopakovatelný silný zážitek a změna mého muže Pavla - já brečela , co brečela ???  - bulela jak nikdy dřív a Pavel brečel tak, že takto jsem ho nikdy neviděla plakat. A to nejsilnější - že mi dokázal říct s třesoucím se tělem a očima zalitýma slzami - že mi je vděčnej, že i přes to že byl na mě hnusný, jsem ho nepřestala milovat a vzala ho na tento kurz, ač o něm nechtěl ani slyšet !!!!!! 
 
Chci, aby co nejvíc lidí vědělo, že stačí tak malinko - 3 dny - a člověk se změní v úúúúžasnou skvělou úchvatnou bytost :-)))))))))))
 
Stále ten pocit v mém těle pulzuje a těším se na další semináře - na Denisu, na Richarda - Richard hodně pomohl mému Pavlovi tím jaký je bezprostřední, a mluví o intimitě pro chlapy naprosto přirozeně.”
 
Soňa Svobodová

"WOW. Tak tohle je další z emailů, který dnes ještě víc rozjasnil můj den.
Jsem ráda, že kurzy, které děláme, mají takový efekt.
A to byl jen víkend.
A slovy muže - motorkáře!
Využívám i Davidovu nabídku pro zoufalé ženy, které chtějí přesvědčit partnera, že ten seminář pro ně je opravdu důležitý: "Klidně dejte na mě i majl. Když bude nějaká zoufalá ženská potřebovat přesvědčit svýho chlapa, tak já mu vykecám díru do hlavy :o)" Tak email je: david.pleskot@seznam.cz"
A tady je ta výpověď. Děkujeme!"


"Říkám si od včerejška, že bych vám oběma měl ještě jednou poděkovat, protože to děkuju a ahoj v neděli odpoledne bylo dost málo za to, co jsme od vás dostali. Na Váňův statek se mi moc nechtělo, byl jsem tam rafinovaně dostrkán pomocí dárku k narozeninám. V neděli jsem odjížděl s pocitem, že jsem se právě zamiloval do svojí přítelkyně a ona svítí jak sluníčko. Máte úžasnou schopnost měnit osudy a je skvělý, že ji takhle používáte. Dík moc.
Jak jsem se cítil po kurzu? Spousta energie a radosti ze života. Uvědomil jsem si, jak krásnou ženskou mám vedle sebe, a začal jsem si jí zase vážit. Sex ani nezmiňuju, to je prostě zázrak. Poprvé jsme se na společné dovolené vážně nepohádali. Naučil jsem se nepoužívat rčení "do ženský a do melounu nevidíš", snad už trochu chápu, co ode mne potřebuje. Je třeba úžasný se na ni podívat, uvědomit si, jak jí to sluší, a pak jí to říct. Ten její výraz, když jí dojde, že to není jen fráze, je nádhernej.
Co bych o kurzu řekl kámošům? Ať vezmou svou ženskou a jedou tam. A ať se toho nebojej, že je nikdo nebude nutit k ničemu divnému a že je tam sranda. Poněkud povrchní, ale moji kamarádi jsou většinou motorkáři a v takové společnosti je zvykem nosit cynickou masku.
O náplni kurzu už jsem párkrát zkoušel mluvit a je to dost těžké, zjednodušení to hrozně degraduje. Zjistil jsem, že nejjednodušší je soustředit se na jednu konkrétní věc a vysvětlit ji dů
kladně a uzavřít to stylem "a o takovejch věcech se mluví celej víkend a ty dva jsou děsně sympatický" :o)"

David

Poslechněte si co o kurzech pro páry říkají jejich účastníci.

"Odnesla jsem si větší sblížení se svým mužem, větší poznání. Bylo užitečné slyšet rozdíly mezi chováním muže a ženy a hlavně to SLYŠET SPOLEČNĚ."

Jana

"Díky “měsíčnímu milování” jsem prožil něco, co nikdy před tím a uvědomil jsem si tak další možnosti společného milování a předávání energií s milovanou partnerkou."

Milan

"Prožili jsme právě Tantra retreat pro páry ... ... a to nás nabilo energií, obohatilo, spoustu věcí naučilo, naši lásku posílilo, dalo novou perspektivu ..."

Lukáš Krump

"Velký dík Denise a Richardovi, za jejich otevřenost, pochopení, za pocit bezpečí. Začínám přepisovat vlastní kapitolu týkající se sexu. Zbavila jsem se pochyb o sobě samé, o svém tělu, zbořila hranice studu. ZÁÁÁŘÍÍÍM, žiju, jsem při síle a v radosti. Usmívám se. Naše těla se i po Retreatu měsíčním milováním léčí. 

Pokaždé je to jiné, krásné, zatím léčivé. Oba dva jsme se usadili ve své energii (takže paradoxně jsme jakoby oddělení, přesto hluboce SPOLU), zbavili jsme se takové té vzájemné péče „udělám to pro něj, aby mě měl rád, aby si mě vážil“, teď je to jiné. Cítím v sobě ženskou sílu /energii/, radost, vyzařuji ji ven a mého muže to sytí a podporuje v jeho mužské energii, tím je pro mě více muž a mě to podporuje v mé ženské energii a tím jsem pro ně více žena…"

Katka

"Jako bych se znovu zamilovala a i když už uběhly skoro dva měsíce, tak to trvá. Vidím partnera teď jinak. Kurz nám pomohl dostat se intimněji v komunikaci i v sexualitě. Naučili jsme se měsíční milování. Najednou sexualita nabrala nový rozměr. Odjížděli jsme opojení a zamilovaní a úžasné je, že nám to zůstalo. Sex, jaký zažíváme od kurzu, je neuvěřitelný. Opravdu skvělý, láskyplný, naplňující a vědomý a přítomný 🙂. Jsem moc ráda, že jsme se s partnerem zúčastnili a posunuli ta náš vztah na další stupeň, který nám přináší do života ještě více lásky, porozumění a vášně."

Stáňa

"Líbila se mi atmosféra, množství informací, volba místa, humor a zábava, pohoda, radost, sdílení prostoru, bylo toho móóóóc! A třeba i to, že to nebylo strojený, ale velmi uvolněný a velmi, velmi v pohodě. Byl to vůbec kurz? Seminář otevřel Gábině i mě prostor dál se rozvíjet, a to nejen v milování a sexu, ale i v životě a manželství. Naučili jsme se (s manželkou) lépe vzájemně poznat a přitom zároveň i sebe a toho, co je v nás. Pochopit ten obří rozdíl mezi ženou a mužem a naučili jsme se (aspoň trochu určitě) jak s tím pracovat a tomu druhému dát potěšení, radost a lásku a nebát se uvolnit emoce. Navíc mě kurz obohatil o spoustu zážitků a emocí. Po semináři jsme se oba cítili skvěle. Hrozně otevření, uvolnění, vysvětlili jsme si spoustu a spoustu věcí mezi sebou, v sobě. Byli jsme veselí, rozněžnělí, láskyplní, nadržení, citliví fyzicky i psychicky, nabití spoustou krásný, jemný, teplý, energie! Budu se opakovat, bylo toho moc a sedat si to pár dní ještě bude…. Kdo bude chtít poznat rozkoš z toho dávat a přijímat, ať se přihlásí, jestli to myslí vážně. Je to zážitek na celý život! A opravdu obohacující. I když věřím, že pokud tam pojede někdo řešit hluboké vnitřní problémy, tak to s ním pěkně zamává. Na druhou stranu, o tom to je, a když s tím bude i potom dál pracovat, tak dojde do bodu, kdy radost a uspokojení všechno převáží a on se bude cítit jako vítěz."
Gábi a Tom

"Letošní Váňův statek (kurz pro páry) byl pro nás opět velkou inspirací. Dovolím si zkráceně napsat celý příběh našeho posledního roku - vypadá jako reklama na Denisu a Richarda :o).

Na loňský kurz pro páry na Váňově statku jsme dorazili v předrozchodovém stavu. Brzy jsme pochopili v čem je problém. Chyběla nám polarita - oba jsme pracovali, starali se o děti, vařili, platili složenky a náš vztah mezitím málem uvadl. Po dlouhé době jsme se dotýkali a poprvé zažili vědomé milování.

Moje psychické i fyzické reakce byly první noc úžasné (naštěstí, jinak bych utekla z kurzu) a druhou noc se vyvalily všechny potlačované problémy. Naštěstí jsem byla alespoň teoreticky připravená z ženského kruhu - nevzdávat, je to příšerný, ale výsledky stojí za to.

Následovala 3 sezení VAGINÁLNÍHO MAPOVÁNÍ. Necitlivost a bolestivost i jemných doteků mě překvapila. Vždycky jsem brala život rozumně, teď jsem musela věnovat pozornost svým pocitům a tělu, které mě upozornilo na příběh z doby, kdy mi bylo 20 let. Na sezení i doma jsem se musela nutit dýchat a být přítomná v těle. Když jsem konečně přestala z těla utíkat, začal mít problém partner - mužská energie z kurzu postupně vyprchala, vize se zdály nerealizovatelné.

Poprvé jsme se opravdu hádali, ale velmi přínosně - když se zlobil, co všechno nemůže dělat, došlo mu, co opravdu chce a začal "od lesa". Namísto změny zaměstnání tu byl nový koníček, ale partnerské problémy zůstaly. Rozešli jsme se, nesnášela jsem dotyky a nedokázala se při milování odevzdávat "hodnému klukovi".

Jako kamarádi jsme s dětmi odjížděli na kurz UMĚNÍ DOTEKU do Bystré, který sblížil celou rodinu. Mezitím partner z vlastní iniciativy přečetl několik knih od Davida Deidy a začal se opravdu od základů a z vlastní vůle měnit, takže místo plánovaného odstěhování jsme se znovu pustili do VĚDOMÉHO MILOVÁNÍ, které se stalo běžnou součástí našeho života.

Pro mne bylo terapií, zpočátku jsem snesla jen spojení pohlaví bez dalšího kontaktu. Naštěstí to partner myslel se změnou vážně, z Richardova SEMINÁŘE PRO MUŽE se vrátil posílený a přesvědčil mě, abychom pokračovali na dalším SEMINÁŘI PRO PÁRY.

VÁŇŮV STATEK 2015 (RETREAT PRO PÁRY) vnímám jako další velký mezník ve svém životě. Dokázala jsem si uvědomit i prodýchat emoce, přijmout partnera jako muže, dostat od něj podporu, prožít příjemné milování a poznat stejně naladěné lidi. Vím že budu pokračovat dál a těším se, co život přinese.

Ještě musím doplnit, že dnes jsem měla po asi 10 letech a prodělaném porodu poprvé vaginální orgasmus.

Děkuji za pomoc!!!!!!!"

Hana

"...Hodně často se mě ženy ptají, jak to s Davidem děláme, že máme už 8 let tak spokojený a harmonický vztah a manželství....

A tak jsem se rozhodla prozradit Ti ono tajemství a recept na úspěšný vztah:

VZTAH MUSÍ BÝT OPEČOVÁVÁN A HÝČKÁN

Ano, to je všechno! Možná jsi čekala nějaké větší magic, ale tohle je opravdu to největší kouzlo.

Pokud vztahu dáváš vědomou pozornost, rozvíjíš se v něm a společně skrze něj s partnerem rostete - vztah vám to prostě vrátí zpět: postará se o to, aby vám spolu bylo dobře!

Ale jak na to?

Přístupů a technik je mraky. To, co nám s Davidem pomohlo a pomáhá nejvíc, jsou kurzy našich přátel a úžasných lektorů Denisy a Richarda. V Čechách nenajdete v oblasti vztahů lepší učitele.

Už nedokážu spočítat kolik kurzů jsme s nimi absolvovali a prošli, za posledních 6 let jich bylo požehnaně a každý nám dal opravdu hodně! Výsledkem je naše harmonické manželství.

Pokud bych Ti měla doporučit jen jeden, takový na který můžeš jít i sama a bez předchozích zkušeností (a obav), takový který je ucelenou ochutnávkou ze světa úžasných možností ve vztazích - je to tento: Uzdravující, oživující a magická síla potěšení. Rozhodně na něj běž! Ideálně se svým chlapem;o))

Litovat nebudete ani jeden, za to ručím!

Pokud nám v životě fungují vztahy, funguje nám i všechno ostatní ;o)"

- Alice Kirš, zakladatelka projektu Ženy ženám a velká propagátorka Sebelásky.

Kurz nám pomohl ZNOVU NASTARTOVAT NAŠE MANŽELSTVÍ.

Milujeme se, ale poslední  dobou jsme byli oba tak zasekaní vlastní pravdou a předsudky, že jsme spolu úplně přestali/ nebyli schopní spolu komunikovat.

Jsem pohlcena krásou dlouhodobých vztahů, už chci pracovat jen na tom svém...protožeVZTAHY NA CELÝ ŽIVOT JSOU ÚPLNĚ NEJVÍC SEXY!!!....Tolik společných let, zážitků, průšvihů, radostí, dětí...

Díky, Monika

"Těší mne, že jste ukázali, zprostředkovali zkušenost, jak se osvobodit od niterných očekávání / schémat v mé sexualitě. Dosah toho je větší, ještě dále, než je partnerství."

Jiří

"Retreat pro páry II. nám opět připomněl a otevřel nová témata a vztah. Mám pocit, že i spoustu věcí vyčistil. Cítím, že nás otevřel. Cítím v sobě více důvěry a lásky, bezpečí vůči mému muži.Skvělým nástrojem k tomu byla orgasmická jóga. Rozhodně se nevidíme naposledy. Mockrát za vše děkuji!"

Nikol

“Na tento víkend jsem se VŮBEC NETĚŠIL, NECHTĚL JET, ještě v pátek jsem toužil tu nebýt. Přijel jsem sem pro lásku své ženy, odvážím si mnohem více. Poprvé v životě jsem souložil se svou ženou. Ta JISKRA A VÁŠEŇ mnou hnula. ZAČALI JSME NOVÝ ŽIVOT. Díky!”  Jakub

"Právě jsme přijeli z víkendu plného zážitků a úžasných lidí, z Rituálu splněných přání na Váňově statku. Těžko bychom komukoli popisovali, jak úžasný a inspirativní pobyt to byl, to se popsat ani nedá, to se prostě musí zažít... Jsme vděční za to, že jsme toho mohli být součástí. Denisa s Richardem jsou úžasní učitelé a jedni z nejúžasnějších lidí, které jsme měli možnost potkat. Byli jsme s nimi už na třech akcích a stále nás nepřestávají překvapovat. Ze srdce Vám děkujeme za to, že jste nám obrátili život vzhůru nohama 🙂 Děkujeme, že jste dali našemu vztahu něco, co jsme si dřív nedokázali vůbec představit."

Veronika a Michal
moveyourbody.cz

 
 
 
 
 
 
 Je to zvláštní, že se učíme věci, které bychom měli umět … ale není to tak, naopak. Jsme šťastní jako malí natěšení žáčci ve škole!

Jitka

"První Retreat pro páry před 18 měsíci neuvěřitelným způsobem ZMĚNIL A OBOHATIL NÁŠ ŽIVOT, nejen sex. Na tomto kurzu (Retreat pro páry II) ze mě spadnul stud a zábrany, které jsem si ani neuvědomovala. Hodně objevné pro mě bylo, že abych byla OTEVŘENÁ A SEXY musím dělat něco úplně jiného, než jsem si myslela! Díky a určitě se zase uvidíme.” Věra
"Naše manželství bylo před první návštěvou kurzů Denisky a Richarda v rozpadu. Já jsem navštěvovala terapeutku již delší dobu, abych věděla, jak s manželem komunikovat, on tvrdil, že žádnou pomoc nepotřebuje, ale krize dospěla tak daleko, že jsem sdělila, že bez pomoci skutečných odborníků na krizi manželství to nepůjde a nezvládneme to a pokud nevyhledáme pomoc třetí osoby, tak to manželství nemá smysl.
 
 Manžel si pak vzpomněl, že jsem jej dávno prosila o zvážení kurzů Denisky a sám objednal Retreat pro páry. To bylo tento rok na jaře. Byla to zajímavá ochutnávka toho, co následovalo.
 
 
 Na začátku léta se nám poštěstilo se účastnit 10-ti denního kurzu smyslné masáže a to nám zcela převrátilo život naruby. Konečně vše zapadlo na své místo a náš společný život začal být šťavnatý a opět se nám povedlo se spolu smát, bavil nás čas spolu. Tento kurz nám ukázal, jak můžeme spolu komunikovat bez konfliktů a řešit i těžké otázky z minula v klidu.
 
Po 10-ti dnu jsme se měsíc vůbec nepohádali a od té doby máme občas výměnu názorů, ale ta je klidná a bez bolesti na jedné nebo druhé straně nebo obou.  Před 10-ti dnem byla frekvence velikých hádek skoro každý den a velikého vzájemného ubližování.
 
 Navíc jsme tam navázali velice vzácná přátelství, která přetrvávají dodnes.
 
Já jako žena, jsem si uvědomila výhodu svého ženství. Jak je krásné být ženou a ne mužem v ženském těle. Že si mohu dovolit ukázat city, že je přirozené když brečím a nemusím se za své city a pláč stydět. Naučila jsem se říkat ne, když něco nechci a necítit se u toho provinile.
 
Vidím obrovskou hodnotu našeho vztahu. Z mého muže se stal (i díky sérii kurzů pro muže) mnohem silnější člověk, na druhou stranu citlivější, který mě dokáže více pochopit a neútočí a více nám dává pocítit svou lásku a oporu.
 
Já více zářím a více s láskou pečuji o své muže - manžela a skvělé syny a více si uvědomuji, že i ze synů mohu vychovat s manželem krásné lidi plné lásky a vědomosti a těším se na reakci jejich příštích partnerek.
 
Svého muže mnohem více miluji, než tomu bylo a vysloveně si užíváme čas spolu, kdy v minulosti nás ten společný čas tolik nebavil. A nejvíce mi správnost našich kroků a účasti na kurzech potvrdil nedávno manžel, který se na mně dlouze podíval a pak mi řekl: "Lásko, miluji tě čím dál více, a již teď mnohem více než na začátku našeho vztahu!"
 
Cítím to stejně jako manžel a těším se na další posuny našeho vztahu."
 
Martina Mikolajczyková
 

"Líbí se mi, že oba instruktoři v duchu pozitivního přístupu doporučují hledat na partnerovi to hezké. A tedy jsme jednu chvíli dostali úkol, sepsat to, co máme na tom druhém nejraději, pište co vás napadne. Všichni začali psát a psali a psali a psali. A Richard říkal:" Hmmm, vy ještě píšete, je toho hodně co máte na sobě rádi... tak pište pište." A dvojice pořád psaly a psaly. Rozuzlení nebylo nijak překvapující. Úkolem totiž bylo, abychom si pak navzájem řekli pět nejdůležitějších věcí, kvůli kterým milujeme svého partnera.

Díky tomuto cvičení už vím s jistotou, že mě manžel miluje protože: krásně voním, jsem zábavná, výborně vařím, krásně se starám o holky, a mám s ním svatou trpělivost 🙂

Tohle byl nejkrásnější moment celého semináře, říkat a poslouchat hezké věci. Dívat se kolem sebe na další dvojice, které si také špitají zase ty své jedinečné komplimenty. ”

Hanka

"Milá Denisko a Richarde, díky za krásný víkend na Váňově statku. Přinesl mi poznání, že můj muž mě může cítit. Že zvládne mojí vášeň i vztek. Že dokáže vstřebávat nové informace, které náš vztah posouvají. Na konci roku už jsem náš vztah chtěla vzdát. Cítila jsem, že vztah musíme posunout, ale že urputnou vůlí a prací jen na svém vlastním rozvoji to nedokážu. Jsem nesmírně vděčná za to, že mohl slyšet všechny informace od vás. Už mu nemusím vysvětlovat, co je osobnostní rozvoj. Už má vlastní zkušenost. Už máme díky vám dvěma společnou zkušenost, na které vím, že můžeme vztah dále budovat. Tisíceré díky!”

Radka

"Moc děkujeme za nádherný a inspirující víkend na zámku Mcely.

Za posledních pět dní jsme se ženou promilovali více času než za posledních pět let!!!!Neuvěřitelné. Ještě jednou moc díky.
Máme to ale Deniso s Richardem krásnou práci!!! "

P&J 

"Funguje to, potvrdzujem - Richard a Denisa - dakujem, ze ste nam boli tento rok s Jankom tak uzasnym prinosom. ;O)))"

Bea-Benkova-nahled

Bea Benková, ambasadorka a koučka vyjímečných žen, www.beabenkova.com

"Letáček nekecal, odjížděla jsem z a m i l o v a n á... Manžel vypadal, že je na tom podobně ;-)"

Klára

"Náš vztah se dělí na období “před Denisou a Richardem” a “po Denise a Richardovi”. Náš sexuální život se dělí na stejné dvě etapy se stejným milníkem. A nemyslím tím konkrétně sexuální život nás dvou. Myslím to globálně, to, co zažívám za poslední půlrok, jsem v oblasti sexu a vnímání lásky a energie nikdy předtím neprožila a ani neumím stručnými slovy popsat."

Stáňa Mrázková, podnikanizplaze.cz

Přečíst celou referenci >>

"Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za konzultaci i víkendový kurz. Za posledních pár dní v našem vztahu proběhl obrat o 180 stupňů. Cítíme se, jako bychom se do sebe znovu zamilovali a včera jsme se milovali tak vášnivě jako snad nikdy předtím. A vůbec mne to nebolelo. Nevěřila bych, že je něco takového možné!"

Alenka

"Za dva dny jste pro nás udělali víc než sexuolog za rok."

Jana a Milan

"Chtěla bych vám oběma moc poděkovat za absolutně perfektní seminář. Jela jsem tam s velkým očekáváním, že se musí něco stát a změnit k lepšímu, aby se náš vztah s manželem mohl nějak posunout. A moje očekávání byla splněna, spíše přeplněna. Opravdu to, co jsme tam s mužem prožili, bylo pro oba dva (povídali jsme si o tom) nejintenzivnější, nejintimnější, nejvášnivější, nejemočnější, co jsme kdy zažili, a to jsme spolu 20 let! … Objímáme se teď a dotýkáme mnohem častěji než dříve. A sex je pro oba dva mnohem krásnější, protože to není jen sex, ale milování. Takže ještě jednou jeden obrovský dík."

S láskou a úctou, Jarka

"Na kurz jsme se přihlásili, myslím jako většina, abychom si to mohli zkrátka “užít”. Avšak to, co se tam stalo, asi nikdo neočekával včetně nás. Dokázali jste otevřít srdce absolutně všem účastníkům kurzu. A to pouze svojí myšlenkou. Ve vzduchu něco chrlilo a naplňovalo nádherným pocitem přítomnosti, bezpečí a lásky. Tyto energie nás doslova pohltily. Konec kurzu nás úplně dojal. Marně jsem se snažila se nerozbrečet. Fraz teda se snažil “držet”, jako chlap. Ale i jemu tekly slzy po tváři. Jedním slovem bylo to naprosto úžasné! Ještě jednou děkujeme."

Maryna a Franz

"Vůbec jsem si nedokázala představit, že by se manžel se mnou účastnil jakékoliv akce typu seminář pro páry a už vůbec ne něčeho, jako dělá Deniska s Richardem. Ale stalo se, byli jsme v Pepitě...!!! Bylo to skvělé a od té doby se u nás doma dějou zázraky. Úplně nám to vlilo novou energii a moc si ho vážím a oceňuji za to, jak tam do toho šel... Děkuji!!!"
Jana

"...Přátelům i nepřátelům bych ho rozhodně doporučila jako \"must\". ...Po semináři jsem se doma přistihla, že rozumím \"pnutí\", které už roky cítím u srdce. Utírala jsem nádobí a koukala z okna a najednou mnou proběhlo uvědomění \"Teď jsem muž\". Zarazila jsem se, prodýchala se do břicha a najednou jsem to viděla. Ta mužská energie ve mně měla na vrch oproti ženské. Potřeba být zodpovědná, být tady pro ostatní, ochraňovat (i silou), být neemotivní, racionální. Prostě vzorec, do kterého jsem se v dětství stylizovala a až na přestávky v něm zůstala. A stačilo se jen cíleně uvolnit, rozvolnit pohyby, uvolnit hrudník, ramena, dýchat hloubkově a dělat všechno (včetně toho utírání nádobí) s pocitem, že svět je tu pro mě, že mi stačí nechat všechno přicházet a že mou jedinou starostí je dávat si radost.Teď se děje všechno tak, aby to bylo pro mě nejlepší. A nemusím pro to nic DĚLAT. Pnutí u srdce se zjemnilo, mužská energie opadla a já se koupala v té ženské. A takhle to se mnou je od té doby pořád. Takže velká radost :)))"

Jana

"Chceme Vám ještě jednou poděkovat za víkend, kde jsme užili spoustu krásného a já si mimo náplň kurzu, jako bonus, ještě vyřešila svůj problém s orgasmem. Můj orgasmus totiž byl vždy těžko dosažitelný i když potom velmi silný a po něm jsem o další milování ztratila zájem. Poté co jsem začala s tantrou, se mé orgasmy zeslabily, ale jsem schopná jich mít spoustu za sebou. V první chvíli jsem se domnívala, že jde pouze o velmi silné vzrušení a tantra mě připravila o vyvrcholení...ale pak mě došlo, že je to v pořádku...kdybych totiž měla několik původních orgasmů za sebou, asi bych to nepřežila..Moje chuť na milování se velmi zesílila a stala jsem se velmi vzrušivá.....děkuji."

Jarda a Majka

"Moc děkujeme za Váš seminář Retreat pro páry na Váňově statku.  Vědomé milování mě naplnilo báječnou spokojeností, slastným hřejivým a tetelivým pocitem, který u mě přetrvává ještě celý další den i déle. Připadám si jako “nakojená” láskou. Je to úžasná technika, díky které jsme se opět s manželem k sobě přiblížili tak, jak po tom asi já někde uvnitř toužím.
I když vědomé milování aplikujeme v praxi jen sem tam, (3 hodiny jsou 3 hodiny ;o))
Důležité je, že vím jak na to, když se potřebuji dostat do rovnováhy, když hladovím po lásce a přijetí.
Také musím říct, že mi naprosto zmizely občasné vaginální mykózy. Váš kurz i projekt Ženy ženám nás posunul dál, jsem nadšená a rozhodně se chceme dál rozvíjet.
 
Tisíckrát děkuji a pokračujte v této práci - jste s Ríšou báječní!!"
 
Irena

"Do půlky Předvánočního retreatu 2014 jsem myslela, že manžela sežeru (ne láskou). Už když jsme tam přijeli, tak jsem si říkala, že jsem se asi zbláznila. Co tam do háje dělám...? Ta hromada lidí!!! Odporů spousta. Ty úkoly (pozvánky :-))!!! Ale postavili jsme se k tomu odpovědně (to nám jde v životě skvěle;-)). A já i s pocitem, že na poli intimity a vlastní sexuality můžu jen objevit....ztratit není moc co. Tam jsem si poprvé výrazně uvědomila, jak je pro mě vážně těžké být viděná, slyšená, odhalená. Před vlastním manželem... A jaké to je, když se to zkusí posunout. Nakonec to bylo opravdu dobré :-).

Zkouším a dělám věci jinak, protože mě to víc baví. Pomalu. Učím se na sebe nespěchat a být k sobě pozorná. Být ve svém těle, vnímat ho. Často jsem si říkala, proč vlastně spolu s manželem ještě zůstáváme. A znovu a znovu jsem dospěla k pocitu, že my dva jsme spolu ještě neskončili. Že je tu ještě něco, co spolu máme prožít a s čím si můžeme vzájemně pomoci. Jen mi stále unikalo co.  Tuším, že jsme na horké stopě.
> A máme skvělé průvodce. Díky:-)."

Kristina Otevřelová

"Richarde a Deniso, setkání s Vámi na kurzu Retreat pro páry bylo pro náš vztah s partnerkou velmi důležité. Bylo to přesně ONO. Konečně jsem pochopil věci, o kterých jsme se v mládí doma, ani ve škole neučili. Věci tak důležité pro život a tak opomíjené školským systémem. Byli jste pro mě první, opravdoví, životní učitelé. Děkuji. Děkuji, že jste a hluboce se klaním Vašim vědomostem.

Děkuji, že své vědomosti předáváte dál tak přirozeným a lehce pochopitelným způsobem. Otevřeli jste mé srdce a naplnili ho láskou."

Tomáš

"Jsem šťastná, že se tomuhle věnujete, protože takovéhle pozitivní stimulace a pomoci se dnes najde opravdu málo.

Věci, které říkáte, dávají smysl a nejsou nebezpečné."

Hanka

"Po dvou měsících vědomého milování začínám cítit, že se můj pohár lásky blíží naplnění a já začínám být schopná dávat. Nejde mi to vždy ale někdy už dávám svému muži večer volno od dětí bez pocitu, že mi to musí vrátit. Není co vracet. Dávám a léčím se."

Tereza

Celou referenci si přečtěte zde.