7. - 8.5.2016, Praha

OTEVÍRÁNÍ SRDCE

Skupina pro všechny, kteří chtějí zažívat ve svém životě více radosti, intenzity a lásky.

Kteří touží po hlubším kontaktu se sebou, s druhými a s tím, kam vede jejich životní cesta.

otevirani-mailing

Tato skupina je zaměřená na to, abyste se více otevřeli životu a lásce. To znamená více se otevřít sobě i druhým. Spojit se se svými niternými touhami a potřebami, dotknout se základního zdroje své energie a naučit se ji využívat na své životní cestě.

Co o kurzu Otevírání srdce říká Richard

\"Richard\"\"Otevření srdce vede k uvolněnému a plnému prožívání. Jemně a efektivně vás povedeme k prožitku, co to je být otevřený a citlivý, a zároveň mít vnitřní stabilitu a sílu.

Většina lidí “řeší” strach ze zranitelnosti tím, že si nasadí brnění, které způsobuje necitlivost. A díky tomu jim “nevadí”, když je okolní svět zraňuje. Ovšem brnění současně odděluje od života a potěšení. Staví bariéry ve vztazích.

Pokud jsme otevření a v síle, tak můžeme přirozeně reagovat a prožívat život jako úžasný, ať jsme v jakékoliv situaci. A také se dokážeme správně rozhodovat, protože cítíme sama sebe. Jsme v kontaktu se svými skutečnými potřebami a touhami.

Mnoho žen dnes zjišťuje, že nejsou uvolněné a že nic necítí, na úrovni těla i duše. Technika dechu a práce s vědomým, pomalým, láskyplným dotekem pomáhá otevřít každou bytost. Laskavý dotek rozpouští veškeré napětí a energetické uzly v našich tělech. Skrze tělo se pak uvolní i zapomenuté vzpomínky, které posléze mohou náš systém opustit a přestat jej zatěžovat. To platí i pro ty nejhorší zážitky.\"

\"rozdelovac-zlaty\"

Kurz je velmi jemný, a přitom hluboký. Účastníci jsou oblečení. Program je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi pokročilé. Skrze jemné vnímání přítomnosti a naladění se na sebe i okolí můžeme zažít velmi silné stavy prohloubeného vnímání.

Kombinace doteku, hlubokého dechu a vědomé přítomnosti je jedna z nejléčivějších technik na světě 🙂

 

\"LIR_zlato\"

 

Co o kurzu Otevírání srdce napsala Denisa

\"Denisa\"\"V současné době žijí miliony lidí tíživém vnitřním rozporu. Na jedné straně toužíme po pocitech a vztazích, které jsou intenzivní a naplňující. Současně však máme velké obavy se takovým prožitkům otevřít.

Možná kdesi na začátku otevřenost byla. Ale pak přišlo jedno zranění, za ním další… a spolu s tím kdesi uvnitř rozhodnutí, že takto se už nenecháme dál zraňovat.

Mnohým tato opatrnost brání navázat bližší vztah s druhými lidmi a životním partnerem. A snad ještě větší množství lidí žije “odcizené” vztahy, ve kterých partneři zůstávají spolu, ale pečlivě se schovávají do svých obranných krunýřů.

Když jdeme o úroveň hlouběji, zjistíme, že se zavíráme i před sebou sama. Že jsme ztratili autentický, hluboký kontakt s vlastními pocity a touhami.

Že cítíme “tak trochu” nebo nic moc. Že vlastně už nevíme, co by nám udělalo radost… A jakého si vybrat partnera… Naše srdce je pečlivě zakryté vrstvami obav, které fungují jako emoční brnění. To nás chrání před bolestí a dalším zklamáním. A spolu s tím nám zabraňuje cítit i lásku a radost.

První vrstvy emočního brnění jsme si zpravidla začali vytvářet už v dětství. Velké množství lidí vyrostlo bez jednoho z rodičů. Nebo tam jeden i oba nebyli přítomní tak, jak jsme si jako děti přály a potřebovaly. Pro dítě je to taková bolest, že se spontánně uzavírá. Pochopitelně hrají velkou roli už první chvíle života a případné odloučení novorozence od maminky (běžná praxe v porodnici). Čerstvá miminka bez kontaktu řvou své zoufalství do světa, někdy až do úplné rezignace. Otupění vůči potřebě kontaktu, doteku a lásky… Aby se to vůbec dalo přežít…

 

\"vztah_rodina_zlata\"

 

Tento první životní “otisk” pak často podvědomě modelujeme i v dalších vztazích. Přátele a partnery si pouštíme k tělu jen natolik, nakolik to dokážeme. A pokud naše hluboká potřeba kontaktu a lásky s oběma rodiči nebyla plně nasycena v raném dětství, máme tendenci vstupovat do polovičatých vztahů, plných emočních kompromisů. Nebo se vztahům podvědomě zcela vyhýbáme.

Dnes už mít vztah není společenská nutnost. Je snadné být single. Je snadné se rozejít. A manželství se dají, alespoň právně, relativně lehce rozvést. Společenský tlak “zůstat spolu” už dnes není tak silný jako dřív. Po mnoho staletí rozvod znamenal v podstatě vyvržení ze společnosti, a navíc ekonomickou pohromu. Manželství bylo otázkou přežití.

Dnes už to tak vyostřené není. A řada lidí volí život o samotě, nebo “samotu ve dvou”. Ale každá samota v sobě nese i bolest, prázdnotu a pečlivě střeženou touhu.\"

Líbila se mi příjemná atmosféra, která přispěla k tomu, že o sobě člověk přestane pochybovat a vše bere jaké to je. Kurz mě obohatil nejvíce v tom, že jsem si uvědomila jak se cítím v roli přijímajícího i dávajícího. Naučila jsem se mlčet, jen poslouchat, nic nehodnotit, obejmout. Obohacení vnímám v tom, že si víc dokážu užít co se kolem mě děje.
Lenka

Více reakcí si můžete přečíst na stránce Reference.

V kurzu “Otevírání srdce” vás povedeme k tomu, abyste se své srdce opět naučili vnímat. Naslouchat mu a následovat jej.
Abyste se spojili se svými nejniternějšími pocity a nebáli se jim důvěřovat a projevovat je.
Abyste neměli strach být zranitelní, abyste v otevřenosti našli svou sílu.

Kurz je vhodný pro ženy i muže.
Jednotlivce i páry.
Pro ty kteří chtějí najít svého partnera, nebo svému současnému partnerovi být blíž.
Pro ty, kteří si přejí cítit a rozvíjet to, co jim v životě dává nejhlubší smysl.
Kteří chtějí najít své životní vášně, a dopřát si prostor je žít.

Je branou k životu, kde je více radosti, blízkosti, naplnění a významu.

Na skupinu můžete přijít sami, s přáteli nebo partnerem. Pomocí cvičení, meditace, tance a sdílení s ostatními budete mít příležitost dotknout se vlastního jádra a více se otevřít životu a lásce. Při vedení skupiny respektujeme hranice každého účastníka.

Kurz se skládá z technik, které pomáhají účastníkům otevřít své vnímání. Zejména využijeme tyto:

  • práce s tělem: dech, vědomý dotek, pohyb
  • tanec
  • meditace: vnímavost vůči přítomnému okamžiku kontakt - respektuplný léčivý dotek, sdílení

Lektoři:

Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB a Ing. Richard Vojík, CSB

Přinášejí zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohli od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Jsou známí především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž.

Vytvořili centrum masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Společně s Josephem Kramerem, PhD. přinesli z USA do ČR novou profesi Sexological Bodywork, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.

V roce 2013 založili Evropskou akademii somatického vzdělání – EASE, s cílem zpřístupnit benefity práce s tělem široké veřejnosti a zajistit certifikaci profesionálů. Jsou autory výukového DVD Umění doteku.

Místo konání:

  • Centrum kultury Etnomir, Legerova 1832/40, 120 00 Praha 2

Termín:

  • 7. - 8.5.2016
  • Sobota 10:00 – cca. 20:00, neděle 10:00 – cca. 14:00
  • Registrace probíhá od 9:30, program začíná lehce po 10:00.

Cena kurzovného: 2800 Kč

Pro studenty a páry a ženy na MD sleva na 2500 Kč za osobu. Pár = partnerská dvojice, ne kamarádi.

Tento kurz je přístupný všem, není třeba žádná vstupní znalost. 

Pro bližší informace nám napište na email dar.info4u@gmail.com nebo zavolejte 774 77 66 88
(v případě nepřítomnosti napište SMS, ozveme se zpět).

Pro bližší informace nám napište na email dar.info4u@gmail.com nebo zavolejte 774 77 66 88
(v případě nepřítomnosti napište SMS, ozveme se zpět).

Mám spoustu otázek. Kde se dozvím víc? Máme sekci FAQ s často kladenými otázkami a odpovědmi.

 

Není náhodou Denisa Říha Palečková online? Vpravo dole by na Vás vyskočilo okénko: Máte nějaké otázky?

 

Také můžete zavolat naší asistence na číslo +420 774 77 66 88 nebo napsat email na dar.info4u@gmail.com

(více v sekci Kontakt)