Kurzy pro páry

Věnujte si s partnerem čas.

Vezměte 3 dny svého života, a vytvořte pro sebe a svou rodinu

úplně novou kvalitu vztahu, lásky a prožívání.

Chateau Mcely

 
\"Těší mě, že jste ukázali, zprostředkovali zkušenost, jak se osvobodit od niterných očekávání/ schémat  v mé sexualitě. Dosah toho je větší, ještě dále než je partnerství.\"
Jiří

Co říkají absolventi párového retreatu ve Mcelích?

Jak to vypadá na kurzu pro páry v Chateau Mcely?

\"Na kurz jsme se přihlásili, myslím jako většina, abychom si to mohli zkrátka “užít”. Avšak to, co se tam stalo, asi nikdo neočekával včetně nás. Dokázali jste otevřít srdce absolutně všem účastníkům kurzu. A to pouze svojí myšlenkou. Ve vzduchu něco chrlilo a naplňovalo nádherným pocitem přítomnosti, bezpečí a lásky. Tyto energie nás doslova pohltily. Konec kurzu nás úplně dojal. Marně jsem se snažila se nerozbrečet. Fraz teda se snažil “držet”, jako chlap. Ale i jemu tekly slzy po tváři. Jedním slovem bylo to naprosto úžasné! Ještě jednou děkujeme.\"

Maryna a Franz, Mcely, březen 2015

JARO 2015 MCELY

.....všeobjímající hojnost tohoto pohádkového chateau...

Pečující tým chateau Mcely si pro nás také připravil dárečky....najdete v sekci Momentky ze života

Rozhovor s majitelem Mcel Jamesem A.Cusumano.

\"Náš život je posledních 14 dní neuvěřitelný. Po semináři s vámi. Nic se vlastně nezměnilo, ale všechno je jiné, krásné a já jsem se tak ještě nikdy necítila ve svém těle. Krásná, milovaná, plná života. Uf uf. DĚKUJI ZA TO, CO DĚLÁTE!

P.S.: Ta praxe vědomého milování je neuvěřitelná. Zase se někdy budu těšit na setkání s vámi. Nejen kdybychom byli s mužem v krizi. I kdybychom se měli dobře.\" ;o)\"

Tereza

Villa Pepita, Polsko

Jak to vypadá ve Ville Pepitě?

Na část dne se muži a ženy rozdělí....mužská skupina je dynamická, hlasitá, posilující, plná výzev a muži jsou pak hodně sexy, mužní a silní. ;o)

A jídlo v Pepitě....prostě gurmánský zážitek.

Co říkají účastníci po skončení kurzu? Další super video i reference najdete zde.

Obklopeni nádhernou přírodou...výhled z terasy.

Co říká účastník, psycholog a výtvarník Josef Zika na kurzy Denisy a Richarda?

Josef Zika říká: „Nejít na tantru, to je jako vyhrát ve sportce první cenu a nejít si ji vyzvednout.“

Ženská skupina je o sdílení, něžnosti, plynutí, jemnosti....ženy jsou pak Bohyně. 

Muži potom mají chuť o své Bohyně pečovat ;o)))

Váňův statek

WOW. Tak tohle je další z emailů, který dnes ještě víc rozjasnil můj den.
Jsem ráda, že kurzy, které děláme, mají takový efekt.
A to byl jen víkend.
A slovy muže - motorkáře!
Využívám i Davidovu nabídku pro zoufalé ženy, které chtějí přesvědčit partnera, že ten seminář pro ně je opravdu důležitý: \"Klidně dejte na mě i majl. Když bude nějaká zoufalá ženská potřebovat přesvědčit svýho chlapa, tak já mu vykecám díru do hlavy :o)\" Tak email je: david.pleskot@seznam.cz
A tady je ta výpověď. Děkujeme!


\"Říkám si od včerejška, že bych vám oběma měl ještě jednou poděkovat, protože to děkuju a ahoj v neděli odpoledne bylo dost málo za to, co jsme od vás dostali. Na Váňův statek se mi moc nechtělo, byl jsem tam rafinovaně dostrkán pomocí dárku k narozeninám. V neděli jsem odjížděl s pocitem, že jsem se právě zamiloval do svojí přítelkyně a ona svítí jak sluníčko. Máte úžasnou schopnost měnit osudy a je skvělý, že ji takhle používáte. Dík moc.
Jak jsem se cítil po kurzu? Spousta energie a radosti ze života. Uvědomil jsem si, jak krásnou ženskou mám vedle sebe, a začal jsem si jí zase vážit. Sex ani nezmiňuju, to je prostě zázrak. Poprvé jsme se na společné dovolené vážně nepohádali. Naučil jsem se nepoužívat rčení \"do ženský a do melounu nevidíš\", snad už trochu chápu, co ode mne potřebuje. Je třeba úžasný se na ni podívat, uvědomit si, jak jí to sluší, a pak jí to říct. Ten její výraz, když jí dojde, že to není jen fráze, je nádhernej.
Co bych o kurzu řekl kámošům? Ať vezmou svou ženskou a jedou tam. A ať se toho nebojej, že je nikdo nebude nutit k ničemu divnému a že je tam sranda. Poněkud povrchní, ale moji kamarádi jsou většinou motorkáři a v takové společnosti je zvykem nosit cynickou masku.
O náplni kurzu už jsem párkrát zkoušel mluvit a je to dost těžké, zjednodušení to hrozně degraduje. Zjistil jsem, že nejjednodušší je soustředit se na jednu konkrétní věc a vysvětlit ji dů
kladně a uzavřít to stylem \"a o takovejch věcech se mluví celej víkend a ty dva jsou děsně sympatický\" :o)

David

 

\"Letošní Váňův statek (kurz pro páry) byl pro nás opět velkou inspirací. Dovolím si zkráceně napsat celý příběh našeho posledního roku - vypadá jako reklama na Denisu a Richarda Emotikona smile.

Na loňský kurz pro páry na Váňově statku jsme dorazili v předrozchodovém stavu. Brzy jsme pochopili v čem je problém. Chyběla nám polarita - oba jsme pracovali, starali se o děti, vařili, platili složenky a náš vztah mezitím málem uvadl. Po dlouhé době jsme se dotýkali a poprvé zažili vědomé milování.

Moje psychické i fyzické reakce byly první noc úžasné (naštěstí, jinak bych utekla z kurzu) a druhou noc se vyvalily všechny potlačované problémy. Naštěstí jsem byla alespoň teoreticky připravená z ženského kruhu - nevzdávat, je to příšerný, ale výsledky stojí za to.

Následovala 3 sezení VAGINÁLNÍHO MAPOVÁNÍ. Necitlivost a bolestivost i jemných doteků mě překvapila. Vždycky jsem brala život rozumně, teď jsem musela věnovat pozornost svým pocitům a tělu, které mě upozornilo na příběh z doby, kdy mi bylo 20 let. Na sezení i doma jsem se musela nutit dýchat a být přítomná v těle. Když jsem konečně přestala z těla utíkat, začal mít problém partner - mužská energie z kurzu postupně vyprchala, vize se zdály nerealizovatelné.

Poprvé jsme se opravdu hádalli, ale velmi přínosně - když se zlobil, co všechno nemůže dělat, došlo mu, co opravdu chce a začal \"od lesa\". Namísto změny zaměstnání tu byl nový koníček, ale partnerské problémy zůstaly. Rozešli jsme se, nesnášela jsem dotyky a nedokázala se při milování odevzdávat \"hodnému klukovi\".

Jako kamarádi jsme s dětmi odjížděli na kurz UMĚNÍ DOTEKU do Bystré, který sblížil celou rodinu. Mezitím partner z vlastní iniciativy přečetl několik knih od Davida Deidy a začal se opravdu od základů a z vlastní vůle měnit, takže místo plánovaného odstěhování jsme se znovu pustili do VĚDOMÉHO MILOVÁNÍ, které se stalo běžnou součástí našeho života.

Pro mne bylo terapií, zpočátku jsem snesla jen spojení pohlaví bez dalšího kontaktu. Naštěstí to partner myslel se změnou vážně, z Richardova SEMINÁŘE PRO MUŽE se vrátil posílený a přesvědčil mě, abychom pokračovali na dalším SEMINÁŘI PRO PÁRY.

VÁŇŮV STATEK 2015 (RETREAT PRO PÁRY) vnímám jako další velký mezník ve svém životě. Dokázala jsem si uvědomit i prodýchat emoce, přijmout partnera jako muže, dostat od něj podporu, prožít příjemné milování a poznat stejně naladěné lidi. Vím že budu pokračovat dál a těším se, co život přinese.

Ještě musím doplnit, že dnes jsem měla po asi 10 letech a prodělaném porodu poprvé vaginální orgasmus.

Děkuji za pomoc!!!!!!!\"

Hana

Natáčeli jsme na Váňově statku co říkají účastníci kurzu. 

\"Po každém kurzu si říkám, že bych Vám oběma ráda napsala zpětnou vazbu. A pak je ta potřeba odvátá skokem do každodenního kolotoče. No, napsala sis o to a to je pobídnutí k činu :-).

Vždycky se musím pousmát, když si vzpomenu na moment, kdy mi jedna moudrá žena (absolventka vašich kurzů, netradiční učitelka zpěvu, se kterou jsme se snažily mi otevřít hlas - po letech pocitu škrcení, dušení, bolestí na hrudi, depresí, sebenenávisti...), opatrně doporučila nějakou Denisu a Richarda a taky vaginální mapování u nějaké Silvy (Šabacké, mám vás pozdravovat :-)).

Moje reakce byly vyvalené oči, spadlá brada a \"TOHLE  JÁ  NIKDY!\". Do týdne jsem se na vaginálním mapování ocitla. Prostě jsem věděla, že ať si o tom myslím cokoli, musím tam jít. A tak to začalo. Začala jsem potkávat jiný svět v sobě. A někdy jsem si nebyla úplně jistá, který je ten skutečný, pravý. Ten venku nebo vevnitř? Tahle dvojí hra mě vlastně překvapuje stále.

Sjela jsem si v té době vaše webináře, a tak mi mluvily z duše! Koukala jsem na to a říkala si, proboha oni tu mluví o tolika zásadních věcech a vypadají u toho, že je to úplná samozřejmost! Ale v mém životě to nebyla samozřejmost.
> Po čtyřech mapováních jsem cítila, že ted´dám i Retreat pro páry. Manžel se chytl. Tohle se totiž týkalo naší achilovy paty - intimity. S kterou jsme si pořád neuměli poradit. Po dvaceti letech vztahu, při dvou krásných dětech, úvahách o rozvodu, snahách situaci zlepšit, kamarádkách, které to viděly bledě, před stavbou vysněného domu a podpisem méně vysněné hypotéky.

Do půlky Předvánočního retreatu 2014 jsem myslela, že manžela sežeru (ne láskou). Už když jsme tam přijeli, tak jsem si říkala, že jsem se asi zbláznila. Co tam do háje dělám...? Ta hromada lidí!!! Odporů spousta. Ty úkoly (pozvánky :-))!!! Ale postavili jsme se k tomu odpovědně (to nám jde v životě skvěle;-)). A já i s pocitem, že na poli intimity a vlastní sexuality můžu jen objevit....ztratit není moc co. Tam jsem si poprvé výrazně uvědomila, jak je pro mě vážně těžké být viděná, slyšená, odhalená. Před vlastním manželem... A jaké to je, když se to zkusí posunout. Nakonec to bylo opravdu dobré 🙂

Letáček nekecal, odjížděla jsem z a m i l o v a n á... Manžel vypadal, že je na tom podobně 😉 Co bych chtěla ocenit, je vaše přirozenost, lehkost, humor, ale i pevnost ve vedení skupiny. Jak se s Richardem vzájemně doplňujete. Richard krásně oslovuje muže (včetně toho mého, za což jsem opravdu vděčná). Prostě ho ti chlapi slyší. S Tebou je tam pocit bezpečí, jemnosti, pochopení, jasnosti. Tak trochu to vždycky zarámuješ, shrneš.  Na retreatu pro mě bylo taky důležité sdílení té hromady lidí. Jak je každý jiný. Nějak vypadá, ale co je vlastně pod tím? Otevřenost a statečnost nás všech mě ke konci dojímala. Úcta, to je to, co mě vyprovází z vašich kurzů.

Doma jsme se nadšeně vrhli do 21 dní vědomého milování. Ovšem trošku jsme si začali záhy lámat zuby. Naše odpovědnost, poctivost, představy a limity nás dostihly. Byla to doba hustá. Doba stresu, napětí, únavy a nemocí celé rodiny. Plácali jsme se v tom a netušili, co s tím. Moc nám pomohla Silva Šabacká, za kterou jsme se to vydali probrat. Zase bylo spousta \"AHA\". Třeba i to, že já se svou povahou, bych si ve vědomém milování měla do začátku dát limit půl hodiny a dost. Víc ani minuta. To mě pobavilo a sedlo to, velká úleva, nemusím zdolat další horu hned. Prostě nacítění na sebe, přes veškerá doporučení... Do postele nám tím pádem na nějaký čas,kromě Richarda a Denisy,  přibyla ještě Silva :-))

V tomhle období jsme s celou rodinou absolvovali ještě rodinné \"Umění doteku\". Musím říct, že to mám trochu v mlze. Ale pocit dojetí, když mě manžel masíroval a vedle mě pokojně usínala schoulená mladší dcerka, v tom mumraji ostatních lidí, si pamatuji moc dobře. Starší dcera se zase dožaduje opakování a pokaždé, když jedeme za vámi, je naštvaná, že nejede taky :-)). Celý rituál děláme doma vyjímečně, ale plácat na sebe žínky nebo po nás lozit a \"masírovat\" holky milují. Takže je z toho občas živelné rodinné povyražení. Manžel dobře poslouchal Richarda a poctivě a ochotně mi masíruje CELÉ tělo. A já s překvapením zjišťuji, jaké je to nádherné, když mi hladí třeba kotníky!!! Věřím, že pro člověka, který od útlého mládí s dotykem pracuje a je to jeho životní přirozenost, to musí znít zvláštně. Ale já po všech těch letech v těle (je mi 37) objevuji dotyk! Dávat i přijímat. Někdy mi to připadá opravdu legrační.

Včera večer jsem byla úplně vyčerpaná. Děti jsem nemohla už ani vidět, ani slyšet. Hlavně už žádný dotaz, prosbu, požadavek...! Manžel přišel o půl osmé z práce a já mu oznámila, že jdu do vany, a pak potřebuji, aby mě namasíroval. Nutně. A že je mi úplně jedno, jestli po mně budou lézt děti (neusnou před desátou večer a do té doby už jsem musela být dávno vykoupaná, namasírovaná a spící!!). Ustála jsem všechny záludnosti okolo a masáže se dočkala i za asistence dcer. A nejen že jsem dostala vytouženou masáž, ale i krásné zklidnění dcer a humorné okamžiky v podobě komentářů starší dcery: \"Aha, když se mámě něco líbí, tak vrní, a když..., a když...\". Ale je to umění, přehodit kolej a dělat věci \"jinak\".

A Joni a Lingam teď na jaře?  Neuvěřitelný prožitek. Tam jsem si uvědomila, jak je tenká hranice mezi posvátností a vulgaritou. Jak to, co to dělí, je naše vnitřní nastavení, postoj, přijetí. To se nedalo ani s nikým sdílet, kdo to nezažil. Protože ve slovech to znělo přinejmenším divně... Slyšela jsem o energii skupiny, ale něco jiného je, to zažít na vlastní kůži. Bylo pro mě hodně zajímavé sledovat, co se ve mě děje v různých okamžicích. Od pocitu na zvracení do pocitu posvátné úcty....A co se stane, když to neřeším a nechám jít... Nejsilnější okamžik byl pro mě konec masáže lingamu. Já, žena, která se potýká se strachem z mužů, jsem tam seděla, plakala a říkala si, vždyt´jsou tak krásní, tak krásní.... S tím jsem odjížděla z Prahy.

Ovšem manžel odjížděl podrážděný, všechno špatně. Pak z něj vypadlo, že měl při masáži lingamu na mě děsný vztek, že se se mnou chtěl rozejít. Ujistila jsem ho, že je to ok, pokud to tak cítí. Že je to vlastně asi velký úspěch, když můj vždy příjemný manžel cítí vztek. Že chci být s chlapem, který se mnou chce být. Ne s tím, který má pocit, že by měl být, protože je to správné.... Po desítkách kilometrů ticha mi manžel oznámil, že potřebuje zastavit, aby mi něco řekl. Já jela stále na vlně zvláštního klidu a byla připravená slyšet cokoli. Řekl: \"Promiň\". \"Promiň, za celý ty roky.\" A pak byla spousta slz, za těch našich dvacet let. Nikdy mě nenapadlo, že by se mi měl za něco omlouvat, naprostý trdla jsme byli oba. Ale podle toho, co z nás v ten okamžik spadlo, to bylo na místě.

Zbytek cesty jsme se už jen hodně nasmáli našim dalším postřehům z víkendu. A kolik jich bylo 🙂 Něco z nás prostě spadlo... Začali jsme doma používat techniku, kterou jste nás učili už na retreatu, ale místo dostala až po Joni a Lingam. Práci s emocemi. Manžel je víc odvážnější v přijímání mých emocí a já zase v jejich uvolnění. Ze začátku mezi náma dcery zděšeně běhaly, že máma mlátí tátu. A my vysvětlovali, že to možná vypadá divně, ale je to dost užitečný a vlastně fajn. Teď si občas přiběhnou tátu po  hrudníku taky polácat :-).

Oba s manželem pocházíme z rodin, kde to muselo být hlavně všechno pěkné a spořádané a lidé k sobě milí. A když se na to tak kouknu, tak jsme na naše výchozí poměry fakt hustí :-)) Učíme se věci dělat jinak. Začala jsem proto, že to nebylo k žití. A ted´se mi to tak zajímavě překlápí. Zkouším a dělám věci jinak, protože mě to víc baví. Pomalu. Učím se na sebe nespěchat a být k sobě pozorná. Být ve svém těle, vnímat ho. Často jsem si říkala, proč vlastně spolu s manželem ještě zůstáváme. A znovu a znovu jsem dospěla k pocitu, že my dva jsme spolu ještě neskončili. Že je tu ještě něco, co spolu máme prožít a s čím si můžeme vzájemně pomoci. Jen mi stále unikalo co.  Tuším, že jsme na horké stopě.\"

A máme skvělé průvodce. Díky:-)

Kristina

P.S. Už se těším na příští víkend na Váňův statek;-)!

\"Včera mi tekly slzy dojetí. Bylo to při závěrečném kruhu kurzu pro páry na Váňově statku. Na 5-denním kurzu se sešlo 60 lidí.

“Tohle je náš poslední pokus, zda spolu budeme dál…”, řeklo při úvodním kolečku hned několik dvojic.

“Těch uplynulých 10 či 20 let společného života za moc nestálo…”

O to větší radost jsem měla při závěrečném kole.

“Takhle blízko jsme si za celých 20 let nikdy nebyli!”

“Miluju svého muže/ svou ženu ještě mnohem více…” a další podobné věty zněly, když jsme seminář uzavírali. Děkuji za tak krásnou a smysluplnou práci!\"

 

\"Náš vztah se dělí na období “před Denisou a Richardem” a “po Denise a Richardovi”. Náš sexuální život se dělí na stejné dvě etapy se stejným milníkem. A nemyslím tím konkrétně sexuální život nás dvou. Myslím to globálně, to, co zažívám za poslední půlrok, jsem v oblasti sexu a vnímání lásky a energie nikdy předtím neprožila a ani neumím stručnými slovy popsat.\"

Stáňa Mrázková, podnikanizplaze.cz

\"Moc děkujeme za Váš seminář Retreat pro páry na Váňově statku.  Vědomé milování mě naplnilo báječnou spokojeností, slastným hřejivým a tetelivým pocitem, který u mě přetrvává ještě celý další den i déle. Připadám si jako “nakojená” láskou. Je to úžasná technika, díky které jsme se opět s manželem k sobě přiblížili tak, jak po tom asi já někde uvnitř toužím.
I když vědomé milování aplikujeme v praxi jen sem tam, (3 hodiny jsou 3 hodiny ;o))
Důležité je, že vím jak na to, když se potřebuji dostat do rovnováhy, když hladovím po lásce a přijetí.
Také musím říct, že mi naprosto zmizely občasné vaginální mykózy. Váš kurz i projekt Ženy ženám nás posunul dál, jsem nadšená a rozhodně se chceme dál rozvíjet.
 
 Tisíckrát děkuji a pokračujte v této práci - jste s Ríšou báječní!!\"
 
Irena

Zde najdete všechny lokality, kde pořádáme naše legendární kurzy pro páry.

 

Reportáže psané našimi účastníky

 

\"srdce\"Jana Markéta Dvořáková: Vědomé milování - květen 2015 

 

 

 

 

\"TrezaTerky Kinclová (Mamazon): Náš víkend vědomého milování není lehké slovy vystihnout - duben 2015 

 

 

 

 

\"jana_czerneková\"Jana Czerneková (Kouč pro mladé): Jak se znovu zamilovat nebo ještě více do svého partnera

 

 

 

 

\"SnímekLucie Harnošová:Pravý domácí časopis-Tantra pro páry? Nebojte se jí!

 

 

 

 

\"StanislavaStáňa Mrázková (Podnikání z pláže): A žili šťastně až do smrti....

 

 

 

 

Mgr. Denisa Palečková, CSB & Ing. Richard Vojík, CSB

přinášejí zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohli od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Jsou známí především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž.

Vytvořili centrum masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Společně s Josephem Kramerem, PhD. přinesli z USA do ČR novou profesi Sexological Bodywork, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.

V roce 2013 založili Evropskou akademii somatického vzdělání – EASE, s cílem zpřístupnit benefity práce s tělem široké veřejnosti a zajistit certifikaci profesionálů. Jsou autory výukového DVD Umění doteku.