Přepis limbického otisku (Limbic Imprint Recoding)

Tuto několikahodinovou meditaci pořádáme buď samostatně jako jednodenní akci nebo je součástí kurzu Čtvrtá dimenze. Nejbližší termíny naleznete v našem Kalendáři akcí.

Možná je to i váš příběh.....

 

Včera jsem se potkala s kamarádkou Evou.

“Prosím tě, můžou být lidi, kteří se nehodí do vztahu?”, ptala se mě už mezi dveřmi. 
 
“Jak to myslíš?” odvětila jsem a už tušila, že se asi něco děje mezi ní a přítelem, který byl ještě před týdnem tím nejlepším mužem na světě. Za poslední rok již několikátý v řadě.
 
“Jak dlouho jsi zpravidla ve vztahu, než se rozejdete?” ptala jsem se dál a už jsem tušila, že to bude pokaždé zřejmě stejná doba…\"
 
Podobný příběh nám před lety vyprávěla jedna z našich srdcových učitelek Elena Tonetti. Sdílela tehdy, že její vztahy trvaly pokaždé jen tři roky. A pak se něco změnilo. Jeden vztah za druhým měl stejný průběh. Po třech letech konec…

Když už se takto loučila s několikátým mužem, došlo jí, že zřejmě něco bude v ní, co po uplynutí “navyklé doby” vztah ukončí. A rozhodla se tento vnitřní vzorec překonat. Vytvořila - nejen kvůli sobě - metodu PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU (Limbic Imprint Recoding).

Díky ní získáváme svobodu měnit hluboce uložené vzorce v nás. Návyky z dětství a životní zkušenosti, které nám dávají pocit, že “takhle funguje svět”. A nevidíme, že je to náš osobní filtr, který zabarvuje naše prožitky. Se skutečností nemá nic společného, ale my mu nevědomě dovolujeme ovládat celý náš život.

Eva byla evidentně nešťastná. Nechtěla se už zase rozcházet s mužem, který je tak skvělý. Ale nevěděla si rady s pocity, které se jí v souvislosti se vztahem objevovaly. Podvědomě jej od sebe začala zahánět. A přemýšlela vážně nad tím, zda nebude nejjednodušší pokusy o vztah nadobro vzdát: “Víš co, mám svoji práci, kterou miluju. Když nemám chlapa, všechno skvěle funguje. Jakmile někdo přijde do mého života, je to chvíli skvělý, ale pak z toho začnu být nervózní. Stojí mě to čas a soukromí…”
 
Metodu Eleny Tonetti můžete prožít i vy na našem kurzu. Několikahodinová hluboká vnitřní cesta, během níž ve stavu hluboké relaxace projdete svůj život od prenatálního stavu, raného děství až do počátků dospělého života. Je to meditace, při které zpravidla oko nezůstane suché dojetím. A vy máte příležitost, všechny bolestivé zkušenosti vašeho života přepsat…
 
Je to nejen meditace ve formě představivosti, ale také práce s tělem, které ve své paměti nese životní zkušenosti. A limitující vzorce je možné uvolnit, opustit a nahradit novými. Třeba i strach z blízkosti…

Co se na kurzu naučíte

Během semináře můžete obohatit svůj život o hlubokou relaxaci, vystředění, ukotvení se v sobě. Díky metodám rozpouštění starých vzorců posílíte ve svém životě energii, radost, svěžest a lásku.

Při vedené terapeutické meditaci zaměřené na přepis limbických otisků, metodě vytvořené Elenou Tonetti (autorka DVD \"Porod jak jej známe\"), můžete objevit nové možnosti a svobodu ve svém životě. Formou řízené vnitřní cesty budete moci znovu projít své prenatální období, zrození, dětství, dospívání... a vědomě si vytvořit takovou realitu, která vás maximálně podporuje. Dále získáte cenné nástroje pro vědomou transformaci škodlivých přesvědčení u sebe i ostatních, ať už v kontextu práce s tělem a dotekem či jiném.

 

Rozhovor s Elenou Tonetti o metodě \"limbic imprint recoding\" v angličtině včetně českých titulků.

Pokud se vám titulky nezobrazí automaticky, aktivujte je ikonou vpravo dole-CC- v okně přehrávače.

Reportáže našich účastníků:

\"srdce\" Marek a Markéta - Přepis limbického otisku - červen 2015

 

 

 

 

Reference našich účastníků

\"Byla to moje vůbec nejsilnější meditace v životě.\"

Jana Mašková Zimolová, terapiedotykem.cz

\"Dnes jsem zažila úžasnou zkušenost, jak každý z nás může být tvůrcem vlastního života.

Na několikahodinové vedené meditaci jsem přepisovala svůj vlastní příběh od počátku věků. Setkala jsem se se svou původní rodinou v místě, kde prostor a čas neexistuje. Prožila jsem skrze tělo příval podpory a bezpomínečné lásky v kruhu bytostí mě blízkých. Ještě před tím, než jsem byla počata.

Prožila jsem to, co mi v životě tak moc chybělo.

Něžnou náruč maminky a bezpodmínečné přijetí tatínka, kteří mě z lásky počali a společně přivedli na svět, do jejich náruče. Pocit bezpečí, ochrany a lásky jsou novými stavebními kameny mé nové existence. Pochopila jsem, že i já mohu být tou něhou a láskou pro své děti. Protože už vím a cítím v každé buňce svého těla, jaké to je. Vzpomněla jsem si na svou nekonečnou zvídavost a chuť se učit, nasávat a doslova hltat svět kolem sebe. Měla jsem ke svému vzdělání úžasné průvodce, s podporou rodičů, kteří naslouchali mým touhám a potřebám.

Vešla jsem do života sebevědomě, s láskou a podporou přátel. Cítím svou sílu, svou hodnotu, své sebe-vědomí.

Vím, čím mohu obohatit sebe i druhé. To vše a ještě mnohem víc díky prožitku nejen v myšlenkách a obrazech, ale hlavně díky plnému prožitku ve svém těle. Pohyb, dech a otevřené srdce mě přivedly zpět domů, sama k sobě.

Díky úžasným průvodcům Denise Palečkové a Richardu Vojíkovi jsem převzala plnou zodpovědnost za svůj život, díky úžasné technice „přepis limbického otisku“.

Děkuji.\"

Markéta

\"Chci se podělit, sdělit vjem z limbického otisku..... Byla jsem velmi překvapena, jakou krásu si dokáži pro sebe vysnít, a jak je pro mě přirozené prožít si tu nádheru, přijmout ji za vlastní.

Všechno, čím jsme si procházeli, bylo pro mě neprožité v tomto životě. A asi proto to byla jedna veliká jízda pláče, smíchu, pohybu a spousty objevů uvnitř sebe samé.

Dnes je den poté 🙂 Můj hrudní koš se roztahuje, v oblasti 3. čakry dost zvláštně bolí, a přitom mám pocit že je to úžasné 😀

Jako bych se v této části těla otevírala nebo otevřela. Dýchám úplně jinak, tak hluboce a příjemně.

A to všechno je protknuto nádhernou vděčnosti sobě samé. Vlastně je to tak nepopsatelný pocit, tak nový.

Ještě nikdy jsem nebyla vděčná a hrdá na sebe, jak to tu na Zemi zvládám. Teď to cítím všemi buňkami.

Děkuji Tobě (Denise) s Richardem. Nelze slovy vyjádřit to, co cítím, ale alespoň nastínění tu je. ;)\"

Silvie Sisi, vychovatelka

Po semináři jsem se cítila skvěle, milovaně, nádherně. Je moc fajn, že v závěru bylo možné své zážitky sdílet, bylo to velmi inspirativní. Měla jsem chuť obejmout celý svět a vykřičet to do Vesmíru, jak je mi nádherně.
Poprvé v životě jsem v této meditaci okusila lásku svých rodičů, kterou mi nikdy nedali pořádně najevo (a to je mi už 32 let!). Stejně tak mi za celý můj dosavadní život neřekli, že mě mají rádi. A během této meditace mi pořád od dětství až do dospělosti ukazovali své láskyplné projevy a gesta a ujišťovali mě svými činy o tom, že mě skutečně milují a také mi to i říkali. Neskutečný pocit!
To, co se dělo bezprostředně pár dní po meditaci, byl docela fičák. Zejména \"bouře\" nastala v našich rodinných vazbách. Taťka skončil v nemocnici s operací páteře a já se najednou musela starat nejen o svoji babičku s demencí (to už dělám 4,5 roku), ale navíc i o 4 letého synovečka a také taťku po návratu z nemocnice. Ač jsme se jako rodina nemohli dlouho vystát, nestačím se divit tomu, co se bezprostředně pár dní po meditaci seběhlo a co všechno se muselo stát, aby nás to jako rodinu stmelilo. Domnívám se, že meditace výrazně vývoj situace urychlila. Začala jsem konečně vídat synovečka, poprvé v jeho 4 letech jsem ho konečně mohla hlídat, vztahy s bratrem i rodiči se zlepšily.
Obrat o 180 stupňů. Dívala jsem se rázem na svět jinýma očima a svět se díval jinak na mě. Těžko slovy uchopitelná zkušenost!
 
 
Doporučuji každému tohle zažít.
 
Měla jsem pocit, že se od základů mění vztahy v rodině i moje nahlížení na okolní svět. Jako bych si sundala brýle a vše najednou viděla v jasných barvách. Ta šance, změnit si život od základů, a přepsat vše staré, přežité, nefunkční a nevyhovující, je jedinečná a ohromující, a měl by se jí každý chopit. Za sebe můžu říct, že coby psycholog jsem na sobě v životě vyzkoušela už mnoho a mnoho metod, terapií a meditací, ale tahle byla pro mě jednoznačně nejpřínosnější, nejživější a šla nejvíc do hloubky a také do akce. 
 
O kurzu jsem již řekla několika nejbližším přátelům s obrovským nadšením a doporučila jim ho. Popsala jsem tuhle zkušenost jako příběh z pohádky: \"Představ si, že přijdeš na planetu Zemi a můžeš si vybrat svou maminku i tatínka. Budeš svědkem toho, jak vznikne nový život, tvůj život - vědomě a z lásky, uvidíš tu všechnu nádheru a Vesmír se bude točit kolem Tebe. A prožiješ nádherné dětství a terapeuti Tě dovedou až do dospělosti, na té cestě zažiješ mnoho krásného a dost možná i nějaké dobrodružství. A až meditace skončí, budeš mít pocit, že jsi možná prožil jiný život, že jsi někdo jiný a můžeš začít znovu s čistým štítem. Budeš mít dost možná pocit, že to byl jen nádherný sen, ale s postupem času (a dost možná velmi brzy) poznáš, že to nebyl jen sen... A tvůj život se začne měnit od základů.\" Závěrem bych jen dodala, že jsem již rozhodnutá, že Přepis limbického otisku znovu absolvuji i v budoucnu a dovolím si jít do ještě větší hloubky a intenzity. A určitě si to ještě víc užiju. Samozřejmě, věřím, že poznám a ucítím, až nastane ten správný čas...
 

S přátelským pozdravem, Lenka z Brna, psycholog, 32 let

Aktuální termíny naleznete v našem Kalendáři akcí.

Mgr. Denisa Palečková, CSB & Ing. Richard Vojík, CSB

přinášejí zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohli od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Jsou známí především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž.

Vytvořili centrum masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Společně s Josephem Kramerem, PhD. přinesli z USA do ČR novou profesi Sexological Bodywork, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.

V roce 2013 založili Evropskou akademii somatického vzdělání – EASE, s cílem zpřístupnit benefity práce s tělem široké veřejnosti a zajistit certifikaci profesionálů. Jsou autory výukového DVD Umění doteku.