FAQ: Párové kurzy

Časté dotazy týkající Retreatu pro páry a dalších párových kurzů

Jak staří jsou lidé, co jezdí na vaše kurzy? Slyšel jsem o vědomém milování, ale je to vhodné i pro starší generace?

Naše kurzy navštívili účastníci a účastnice od –náctiletých po osmdesátníky. Statistický věkových průměr se pohybuje okolo 38 let. Na každém kurzu zpravidla najdete i „svou“ věkovou kategorii.

Ještě tu máme video od našeho účastníka, psychoterapeuta Josefa Ziky - porovnání práce s tělem a psychoterapie, sexualita ve vyšším věku.

 

 

 

Budu menstruovat na kurzu pro páry. Bude se vyučovat měsíční milování. Mohu se v takovém případě kurzu zúčastnit?

\"retreat\"

Menstruace na kurzu nevadí 🙂 Nebyla byste první ani poslední menstruující žena na tomto (i jiných) seminářích.

Součástí semináře je vědomé milování, které pro lepší pohodlí můžete provádět s tzv. menstruační houbičkou (máme i na kurzu k zakoupení). Je měkká, pohodlná a při milování nijak neruší.

Pokud byste se opravdu necítila, tak můžete přijet na další termín kurzu - Kalendář akcí.

Nicméně opravdu není důvod kvůli menstruaci účast rušit. Dokonce v tomto období může být milování velmi hluboké a propojující, protože jsme jako ženy napojeny hodně na svou vnitřní moudrost. Pro tzv. měsíční milování (tak říkáme určité formě vědomého milování; je klidné a hluboké) je menstruace určitým způsobem i výhodou 🙂

 

Mí přátelé se letos budou brát. Partneři jsou spolu dlouhou dobu a muž na rozdíl od ženy nemá moc velký sexuální apetit, také si nejsem jistá, zda by zvládl takový seminář či kurz. Co myslíte, byl by váš kurz vhodný jako svatební dar?

Dobrý den, to je skvělý nápad. To, čím procházejí je naprosto standartní situace v mnoha rodinách. Vybrat si můžete mezi kurzy pro páry nebo masážními kurzy, které můžete věnovat formou DÁRKOVÝCH POUKAZŮ.

 

\"IMG_1594\"

1. Kurzy pro páry

Co je opravdu nejlepší, je kurz Retreat pro páry. Termíny najdete v Kalendáři akcí.                                              

Je to taková dovolená pro páry, kdy si na sebe udělají čas, odjedou na jiné místo, do nového prostředí a věnují se jen sami sobě. Na tomto semináři vedeme páry k tomu, aby si uvědomili, proč spolu začali být/žít, učíme, jak komunikují ženy a jak muži, co kdo potřebuje. Muži se učí otevírat svá srdce a být ženám skutečnou oporou a současně léčiteli jejich emocí. Ženy se učí poznávat, co opravdu potřebují pro to, aby se mohly lépe uvolnit a být skutečnými ženami, což je přesně to, co zase oživuje muže. Současně učíme krásnou techniku pomalého vědomého milování. To je milování spíše formou meditace, která je moc příjemná a nejen, že léčí stará emoční zranění, ale případně i zranění fyzická (např. po porodu). Navíc se zcitlivuje pochva a tak má žena mnohem citlivější a intenzivnější prožitek z milování. Mně osobně to opravdu funguje. Člověk totiž ztrácí tu potřebu výkonu, ať již na jedné, či druhé straně a jen si to užívá. Milujeme se tak výrazně déle a mám pocit hlubokého propojení s manželem.

Článek o měsíčním milování.

                                                                                     

 

Opravdu bych jim doporučovala tuto formu, protože jde z hloubky, jak pro muže, tak pro ženu. Nejde o nějaké vnější podněty, že se spolu třeba lidé podívají na DVD a krásně se pomilují, ale účinek to má velmi krátkodobý… já s manželem odtamtud (z kurzu Retreat pro páry) vždy odjíždíme, jak kdybychom právě prožívali líbánky a to jsme spolu 17 let...

 

2. Masážní kurzy

Co se týká masáží, je přínosné zvolit celostní, smyslnou masáž, ať už každý zvlášť nebo i dohromady, ve společné místnosti. Přinese jim to nejen inspiraci do života, jak se sebe vzájemně dotýkat, oživí to ale i jejich těla a oživená těla mají větší chuť se spolu milovat. Také budou mít nové, zajímavé zkušenosti, které spolu mohou sdílet.

Tyto masáže je možné zažít buď na kurzu nebo v Tantra Spa. Můžete také zakoupit dárkový certifikát.

\"darkovy_certifikat_masle\"

 

3. Individuální konzultace/sezení/výuka/masáž...

Další formou, kterou můžete využít, je darování individuální konzultace/sezení/výuky/masáže s našimi maséry či terapeuty - Sexological BodyworkerySexological Bodywork (SB) dokáže v krátkém čase jednoho či více sezení zvýšit vitalitu, energii a radost. Nabízí také efektivní řešení a prevenci mnoha nemocí. SB pracuje s tělem, pohybem, dechem a s využitím principů Mindfulness při zaměřování pozornosti do těla.

 

Myslíte, že by nám vaše kurzy ještě mohly pomoci? Jsme manželé už dvacet let, ale už nám to neklape. Chodíme do manželské poradny už rok, ale náš vztah se moc nezlepšil.

Tady odpovíme ohlasy našich účastníků:

\"Milá Denisko  a Richarde. Před pár dny jsme s manželem prošli Vašim kurzem na Váňově statku. Jeli jsme tam jako dva samostatní jedinci, mezi námi byl emoční blok přes který jsme ani jeden nedokázali převést toho druhého. Myslím, že jsme se cítili oba dva v našem vztahu sami. Váš kurz nám hodně pomohl podívat se na situaci toho druhého  jeho očima. Dovolili jsme si říct navzájem hluboce intimní věci a popsat situace které jsme nebyli schopni řešit. Změnilo se toho za těch 14 dní co jsme po kurzu hodněJ pochopili jsme jak prožívá lásku muž a jak žena, jak k sobě navzájem přistupovat a dokázat se milovat i přes vše co nás v životě potká. Můj muž pochopil že jsem šťastná pokud je teď a tady se mnou, věnuje mi svoji pozornost. Já se učím vnímat svoje ženské energie, nechat svému muži jeho roli muže a užívat si jen tak plynutí. Napojit se více na svoji přirozenou ženskou energii.

Vědomé milování se stalo součástí našeho života, stejně jako se stal důležitou součástí našeho života komunikační rituál a večerní lžičkování. Děkujeme Vám za citlivý přístup, vytvoření příjemné atmosféry s ostatními páry  a ukázání cesty jak můžeme spolu dál být a společně se milovat.\" Eva

 

\"Milí lektoři kurzu pro páry, za sebe i za Davida Vám ještě jednou děkuji. David našel díky kurzu svoji mužskou energii a tím zachránil náš vztah před rozpadem a sebe před vystěhováním 🙂. Nevím jestli vám bude psát i sám, ale dvojitá chvála jistě neuškodí. Já jsem se hned po kurzu přihlásila na vaginální mapování ke Světlaně a zjistila jsem, že mám zablokovanou kostrč, spoustu jizev a necítím nic kromě řezání a bolesti. Zažila jsem obrovskou úlevu a přestože mám co dělat ještě dlouhou dobu, věřím, že s pomocí Davida i Vaší vše překonám. Užívám si rodinný život i partnerskou intimitu, jakou jsem dosud nepoznala.

Těším se na další setkávání.\" Hanka

 

\"Milá Deniso a Richarde,

opravdu vám musím poděkovat. Udělali jste pro  nás za jediný víkend víc, než manželský poradce za celý rok.\" Lenka

 

\"10532496_10153902522843306_1501318755943467980_n\"

Podívejte se také na záznamy našich vystoupení v pořadu Sama Doma, ČT1

Věnujeme se těmto tématům:

 

 

 

 

Myslíte, že je tento kurz pro nás vhodný? Se ženou jsme skoro 10 let a máme problémy ve všech oblastech (vztah, komunikace, manželství, sex). Sám s ní zůstávám už jenom kvůli dětem.

Známí byli  u Vás na Váňově statku a nemohli si to vynachválit. Tak jsem si říkal, že bych to kvůli dětem zkusil nějak zachránit. Nechce se mi, ale šel bych do toho. Já sám jsem totálně zaseklý a nevím, jestli tento kurz je pouze pro páry, které chtějí něco změnit. Já sám už na změnu sílu nemám a ani nevím, co a jak bych měl udělat.

Kurzy pro páry, které děláme, jsou i pro dvojice, jako jste vy. Na kurzu máme jak čerstvě zamilované, tak ty, které k nám “přivanula” nějaká tíha ve vztahu, rutina, odcizení. Vídáme řadu dvojic, které od pohledu vypadají velmi “dobře”; okolí si o nich zpravidla myslí, jak jsou “hezký pár”. A pak řeknou něco ve stylu: “Jsme spolu 20 let, a žijeme spíš vedle sebe. Tohle je náš poslední pokus, jestli vůbec máme být spolu…”

A na konci semináře slyšíme - po pouhém víkendu! - “Tak blízko jako teď jsme si ještě nikdy nebyli!”

Takže moje odpověď je, určitě to zkuste! Evidentně nemáte co ztratit.

Na kurzu přibližujeme mnoho věcí, které jsou pro vztah a intimitu vlastně úplně základní, jenže nás je v naší společnosti nikdo neučí, nemáme to předané. Ani naši rodiče často nevěděli, jak spolu být dlouhodobě šťastní. Ale je to možné! 🙂

 

Na dotazy odpovídali Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB a Ing. Richard Vojík, CSB.