Vyjádření Denisy Říha Palečkové k článkům v médiích

Vyjádření Richarda zde

Milí přátelé,

cítím jako svou povinnost vyjádřit se k situaci, ve které se nyní nachází Richard Vojík. Nejen proto, že mě o to žádáte, ale také proto, že Richarda velmi dlouho a dobře znám.
Spolupracujeme od roku 2003, kdy jsme společně začali tvořit první semináře. V té době jsme byli i životními partnery.
Ke kauze týkající se Richarda chci říct hlavně to, že na společných seminářích pro účastníky vytváříme prostředí, které je bezpečné a má za cíl jen a pouze pozitivní přínos.  A to pro všechny, kdo se akcí účastní, tedy pro muže i ženy. Naprosto odmítám cokoliv, co by se blížilo k diskomfortu nebo (byť jen náznaku) násilí. Tvoříme platformu pro zlepšování intimních vztahů partnerských dvojic. Také pomáháme obětem sexuálního násilí překonat hrůzný zážitek a vést v životě plnohodnotný partnerský vztah. V neposlední řadě přispíváme ke zlepšení vztahů v rodinách a mezi partnery. Výsledky naší mnohaleté práce jsou zmíněny ve stovkách pozitivních ohlasů od našich absolventů.
V médiích se o sobě dočítám, že se na mě novináři obracejí s žádostí o vyjádření a já že nereaguji. Mohu potvrdit, že se na mě doposud nikdo neobrátil a až tak učiní, ráda se vyjádřím.
Naše metody jsou založené na integritě, bezpečnosti a důvěře. Od našich absolventů dostáváme velké množství poděkování a právě díky nim a jejich doporučení se šíří povědomí o naší práci. Proto v ČR patříme k nejznámějším expertům na téma partnerství a sexuality. Pochybuji, že bychom byli takto hojně doporučováni, pokud by se účastníci necítili bezpečně. Např. na kurzech „Retreaty pro páry” a „10 denní výcvik Celostní smyslné masáže” k nám přichází více než polovina účastníků na doporučení svých přátel, kteří se kurzu sami účastnili.
Jak bylo v médiích zmíněno, po loňském obvinění ze znásilnění, které se mělo stát před čtyřmi lety, byl Richard policií po podání vysvětlení propuštěn a již nikdy nebyl kontaktován. To je podle mě zásadní, jasná a zřetelná informace.
Richard teď zažívá velmi těžké chvíle, jaké jsou pro mnohé z nás asi nepředstavitelné. Vím, že nám chcete pomoci a jsem za to moc ráda. Děkuji Vám, že jste v těchto pro nás i náš obor těžkých dnech s námi.
28. 10. 2018
Denisa Říha Palečková
 

Doplňuji také prohlášení, které posílám do médií 30.10.2018:

 
Cítím jako povinnost se vyjádřit k mediální kauze Richard Vojík, protože vyšly články, které se dotýkají mě osobně, a kde je několik nepravd.
 
První z nich je, že s Richardem Vojíkem jsme spoluvlastníci salonu.
Ve zmiňovaném salonu Richard Vojík od roku 2015 nepůsobí ŽÁDNÝM způsobem a nemá na něj jakýkoliv vliv.
 
Druhá nepravda je, že jsem podle médií nereagovala na dotazy novinářů. 
ŽÁDNÝ novinář mě v této kauze NIKDY nekontaktoval.
 
Další v řadě nepravd je, že kryji Vojíkovo chování. Jeden článek tvrdí, že mě kontaktovaly údajné Vojíkovy oběti, a já jsem na jejich zprávy nereagovala. Zpráva ženy, které se kauza týká, se ke mně dostala přes třetí osobu, dva roky po události, kterou popisuje jako znásilnění. Předtím udělala návrh schůzky ve formě emailu, níže cituji plné znění naší emailové korespondence:
 
 Email 1.11. 2016:
 
Ahoj Richarde a Deniso,
 
Chci se s vámi sejít ohledně SB.
Mohu Po - CT odpoledne po 17 hod. 
Nebo v patky v průběhu dne.
Důležité  
P.
 
Moje odpověď obratem:
 
Ahoj,
já jsem od 9.10. v šestinedělí, a i když si ho vzhledem k 10dennímu kurzu CSM neužiju v plných 6 týdnech, chci být alespoň do té doby doma a v klidu s miminkem.
O co se prosím jedná?
 
P.S. Pripadne kdybys chtela muzeme si zavolat? Denisa
 
Odpověď P. 4. 11. 2016:
 
Ahoj Deniso, 
Uzivej si deti a naber silu. Nejprve to proberu s Richardem. Pak pokud te to bude zajímat s tebou. 
 
Krásný víkend 
 
S láskou P.
 
 
Po loňském obvinění ze znásilnění ženy, které se mělo stát před čtyřmi lety, byl Richard policií po podání vysvětlení prohlášen za nevinného a již nikdy nebyl kontaktován. Podle českého právního řádu se tedy NEDOPUSTIL trestného činu ani přestupku. 
 
S Richardem Vojíkem vedeme společně kurzy, kde učíme páry znovuobjevení lásky a intimity. Bezpečí a jasné hranice na těchto kurzech JSOU ZCELA ZÁSADNÍ PODMÍNKOU fungování kurzu, což já garantuji a tisíce spokojených účastníků mohou potvrdit. Články vrhají pochybné světlo na naše společné semináře. Není mi známo, že by se na kurzu dělo cokoliv, co účastníky poškozuje. Moje informace jsou pouze a jen pozitivní zpětná vazba od účastníků, kteří vyzdvihují přínos kurzu do jejich soukromých životů. Média píší o tom, že Richard Vojík měl mít intimní styk s účastnicí svého semináře před dvěma lety, že to byl jeho kurz, a že k setkání došlo po programu. Nejsem jasnozřivá, ani osobní strážce dospělého muže, abych se o takovém dění mohla dozvědět. Stejně jako veřejnost se to dozvídám zpětně a zprostředkovaně.
 
Jakékoliv ubližování nebo překračování osobních hranic člověka je pro mě absolutně NEPŘÍPUSTNÉ a nemohla bych jej tolerovat. Pokud se něco takového v minulosti dělo, dávám jasně a jednoznačně najevo, že se ke mně informace o takovém dění v reálném čase nedostaly. O kauze se dozvídám ze sociálních sítí a médií, stejně jako vy. 


Policie má k případu mnohem více informací než já, novináři nebo diskutéři na sociálních sítích. Policie neshledala žádný relevantní důvod k obvinění Richarda Vojíka. Nepřísluší mi soudit něco, u čeho jsem nebyla a k čemu mám jen zprostředkované informace. To, co se skutečně odehrálo mezi dvěma zúčastněnými, vědí jen oni dva.
Vyhodnocení policie je pro mě zásadní, jasná a zřetelná informace. 
 
Více osobní vyjádření najdete na mém webu zde >>>.
Richardovo vyjádření najdete na www.richardvojik.cz

         Děkujeme za vaši stálou přízeň a podporu!    ♥          

 

Ahoj, pro nás byl kurz Retreat pro páry jedna z nejlepších věcí co jsme kdy zažili a pro mě také Cesta pravého muže, kde byl i Richard mentorem znamenala cestu k lepšímu životu. Vítejte v době upalování čarodějnic. Neznáme Richardův příběh, a nevíme co se doopravdy stalo, ale držíme palce, ať to dobře dopadne. PS: A takovým ženám jako je ta, o které píšou přeju, aby se také naučily přijmout odpovědnost samy za sebe, a věděly, co dělají...
M. S.
Ahoj Richarde, Píšu Ti poděkování. Tak doufám, že to dočteš až do konce. Před pěti lety jsme s Martinou byli spolu s Vámi v Pepitě na Retreatu pro páry a musím říct, že jste nám pomohli vyříkat si fungování toho našeho vztahu a dali jste nám krásný rok plný lásky. Bylo zajímavé že po cca dvanácti měsících to kouzlo uteklo a my jsme ztratili ten náboj, který jste nám pomohli rozzářit. Asi jsme se o nás špatně starali, tak pohaslo. Za dva roky jsme se u Tebe stavilili na vaginální orienťák, a taky dobré – nová zkušenost. Jsme spolu přes dvacet let, čtyři krásné zdravé děti, hromada práce a tak si užíváme život jak to jde. Oba víme, že že to v přírodě chodí nahoru a dolu, že se všechno vyvíjí. I tak Ti s Denisou chci poděkovat, že jste nás něco naučili a že máme radost že jsme Vás potkali. Minulý týden jsme vzali děti a letěli jim na prodloužený víkend ukázat Londýn a na letišti jsem dostal noviny - Rudé Právo. Normálně to nečtu, ale tím že jsi byl na titulce tak jsem si to vzal. Z nadhledu a odstupu jsem z toho měl legraci že si na titulní stránce slavného Rudého Práva. Ten článek jsem pozorně dočetl až do konce a bylo mi smutno a blbě z toho jak je to napsané. Nesoudím co se stalo, to víš Ty. Ale chtěl jsem Ti napsat, že nám jste neublížili, naopak pomohli jste nám najít trochu sebe a trochu toho druhého a víc si porozumět. Věřím, že jestli jsi dočetl až sem, tak Ti to těch pár řádků přineslo radost, že na Tebe s Denisou myslíme v dobrém a že se těšíme, na další pohodové setkání někdy a někde. Ať se Ti daří, pozdravuj Denisu Buď zdravej a v pohodě.
Aleš Křivka
Když jsem se poprvé setkala s Richardem a Denisou, tak jsem ani netušila, kolik věcí v mém životě nefunguje. Na prvním kurzu, který jsem před mnoha lety navštívila, mi ukázali něco, co jsem neznala. Hranice! Velice rychle je za mě začali hlídat a u toho vysvětlovat, že není dobré dělat vše jen proto, že to dělají jiní. Ukázali mi, jaké emoce mi signalizují, že něco JÁ chci či nechci a jak důležité jsou hranice. Tohle mě probudilo ze spícího světa a zatřáslo to celým mým životem. V tu dobu to bylo až až na to, vše zpracovat. Po pár letech jsem se vrátila, myslela jsem si, že něco jako osobní hranice už mám zvládnuté. Chyba lávky. Byla jsem na tom stokrát lépe, ale stále se to nedalo nazvat zdravými hranicemi. I když jsem byla na kurzu s dalšími lidmi, velice jsem ocenila častý individuální přístup, bylo nás většinou pár, kdo potřeboval větší podporu. Začali mi víc pomáhat v hranicích a budování pocitu bezpečí. Když jsem se dozvěděla na jednom z kurzů o vaginálním mapování, velice mě to zaujalo a viděla jsem v tom cestu pro sebe. Požádala jsem Richarda o sezení, to odmítl, že sezení moc nedělá a že holky jsou v tomto lepší. Řekla jsem mu, že se ženou to asi zvládnu bez problému, ale s mužem si nejsem jistá. Přišel později a domluvili jsme se na sezeních ve třech. Myslím, že až na prvním sezení jsem řekla, že jsem byla znásilňována většinu dětství. V té době jsem nežila v ČR a přijela jsem jen na krátkou dobu a tak jsem velice ocenila, že jsme byli schopni se sejít každý den. Než jsme se dostali k mapování, tak proběhlo několik sezení, kdy mě učili poznat samu sebe a odhodit pár velice nezdravých barikád. Naučili mě věřit, že si zasloužím jemné zacházení. Začala jsem věřit v život. A že prožívat chvíle je dobrá věc. V té době jsem byla hodně odpojena od sebe a svých pocitů. Po pár letech jsem se opět vrátila, tentokrát už jsem na tom byla o dost lépe. Jela jsem na další kurz Denisy a Richarda. Ten mi pomohl nastartovat můj život. Pomohlo mi, že jsme měli asistenty, kteří byli vždy na blízku, ale i možnost obrátit se na Richarda a Denisu. Dost často mě brzdili, abych na sebe moc netlačila, ale jindy zase popostrčili, abych opustila své strachy. Největší zlom jsem si uvědomila, když jsem na konci jednoho kurzu zvládla říct svůj příběh v emocích. Zlomilo to ve mně veškeré pochybnosti o mně. Do pár dní ve mně zapadlo vše, čím jsem si v terapiích prošla s Richardem a na kurzech. Prvně jsem se v sobě narovnala. Tím moje cesta začala nabírat větší smysl, pak jsem si dala ještě pár sezení a do dnes často využívám opory, kterou Denisa s Richardem nabízí přes zprávy. Po roce od tohoto mého zlomu mě většina lidí (v dobrém) nepoznává, prý krásně zářím. Já vím, že před zlomem bylo mnoho hodin, kdy se mnou měli trpělivost a dávali mi sílu a podporu – hlavně v době, kdy jsem já nevěřila, že by to mohlo někam vést. Nyní vím, ze oni už tenkrát věděli, že tahle cesta má smysl. Já mohu říct, že mi zachránili život a to doslova.
S. P.