Co dělat, když má žena dlouhou pauzu?

Jste už delší dobu bez partnera, a říkáte si, jak znovu vstoupit do vztahu? Chtěla byste do svého života muže, a současně se i bojíte? Co když vám bude moc zasahovat do soukromí a svých zvyklostí? Co když bude chtít, abyste se mu přizpůsobovala a měnila se kvůli němu? Co když zjistí, jaká jste “doopravdy”? A co teprve intimní život… bojíte se, že ho třeba zklamete? Váháte, “jak na to”? Bude s vámi spokojený? A vy s ním?

V oblasti intimity býváme nejvíc citliví a zranitelní. Tolik se toužíme s druhým opravdu potkat, prolnout, rozpustit se ve víru lásky a vášně… A současně se bojíme ukázat “svou pravou tvář”, sama sebe. Obnažit se. A teď nemám na mysli jen tělo. Ale dovolit si, být druhým viděna taková, jaká jsem. Se vším všudy. Se svými zálibami, projevy… se svými specifiky a zvláštnostmi…

Když máme ve vztahu delší pauzu, bývá o to těžší se otevřít do vztahu nového. Máme obavy pustit své návyky. Můžeme být i nervózní z toho, zda nás druhý přijme takové, jaké jsme. A zda my přijmeme jeho… A často se brání i naše tělo. Tolik toužíme po blízkosti a intimitě… a současně se při každém přiblížení se stáhneme, a na dotek ucukneme. Co s tím?

Od roku 2002 pracuji jako lektorka v oblasti intimity a vztahů. Ve Škole celostní smyslné masáže učím jednotlivce i páry, jak si užívat radost, zdraví a potěšení ve svém tělle. A jak ji probouzet v druhých. Tyto kurzy jsou hojně navštěvované laiky i profesionály, a mají přímo magický vliv na život všech zúčastněných. Proč? Protože pracují se základní životní silou, kterou máme. Protože láskyplný dotek nás otevírá do přítomnosti a kontaktu. Kontaktu v prvé řadě se sebou sama, a následně jsme pak schopni otevřít se i druhým.

A já se s vámi teď podělím o to, jaký má práce s dotekem v kontextu láskyplné a pozorné celostní smyslné masáže vliv na ty, kteří na kurz přichází jako jednotlivci, kteří mají z kontaktu s druhými strach a zároveň po něm touží. A kteří třeba někde ve skrytu duše doufají, že konečně ve svém životě najdou toho pravého či tu pravou. Že zahojí případné rány ze vztahů předchozích, a znovu najdou důvěru a naplnění.

Práce s celostní smyslnou masáží je v tomto kontextu jedním z nejlepších “léků”. Umožňuje totiž, bezpečným a řízeným způsobem vstoupit do blízkého kontaktu, který současně plně respektuje hranice a není žádným vztahovým závazkem. Při masáži se pozornost zaměřuje na toho, kdo přijímá. A tenči ta tak může bez tlaku a očekávání plně prožívat sama sebe. Všechny své pocity, radost i smutek, potěšení i nervozitu, vášeň i zranitelnost…

Vědomý dotek nás zve k tomu, abychom se zastavili a procítili sama sebe. S láskou a pochopením dává prostor pro uvolnění a přijetí všech svých pocitů. Díky tomu se stáváme celiství a ukotvení v sobě. Spolu s tím přichází velká úleva. Konečně jsme “doma”. Doma ve svém těle a v kontaktu se svou duší.

Také z nás snímá obavy a strachy z blízkosti. Přicházíme na to, že se můžeme projevit, a druhý se nelekne, a naopak s pochopením s námi cítí a přijímá. A že pocity, které máme, jsou lidské a přirozené. V neposlední řadě se probouzí naše tělo. Přestává se bát vlízkosti a kontaktu, A začíná se z něj těšit.

Uspořádala jsem již stovky seminářů, a viděla stovky lidí, kteří díky vědomé práci s dotekem a celostní smyslnou masáží začali měnit svůj život od základu. Ti, kteří byli sami, si poměrně záhy do svého života přitáhli partnerači partnerku. Ti, kteří byli ve vztahu, v něm začali zažívat mnohem více blízkosti, lásky, vášně a radosti.

Naše společnost velmi zdůrazňuje logiku, racionalitu a výkon. Ale my jsme cítící bytosti, a naše duše i tělo potřebuje výživu. Touží po naší láskyplné pozornosti,i po sdílení s druhými lidmi. Obavy po delší vztahové pauze jsou zcela přirozené. Ale neměli bychom jim dvolit, aby nás limitovaly. Můžete vstoupit do vztahu, i když máte strach. Můžete mít skvělého partnera, i když nejste dokonalá. Může vás milovat, i když jste nervózní a zranitelná. A dokonce jedině tehdy. Protože chladná maska samostatnosti a dokonalosti ještě žádného rytíře neucvhátila.

A jak udělat první krok? Třeba tím, že si zajdete na profesionální Celostní smyslnou masáž ke kvalitnímu maséroviči masérce. Dobře vyškolený profesionál v oblasti Celostní smyslné maáže a/nebo Sexuologické práce s tělem je nejen zručný a znalý mnoha dotekových technik, ale je také vyzrálým člověkem, který velmi dobře rozumí provázanosti těla a duše. Sám či sama prošli hlubokou cestu sebepoznání, a nikoho neuvedou do rozpaků. Setkáte se u nich s vřelostí a porozuměním.

Anebo přijeďte na kurz, kde si vyzkoušíte přijímání a dávání a během víkendu prožijete, že všichni jsme lidé, máme své nejistoty a “chyby”, a jinak to ani nejde. A můžeme žít naplněný život, kde sdílíme radost s druhými.

Publikováno na intimi.sk

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:
Mgr. Denisa Palečková, CSB
Přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Od roku 2002 ukazuje lidem, jak si prací s tělem a sexualitou mohou obohatit všechny další oblasti života. A jak žít lásku a vášeň v jednom vztahu i po mnoha letech. Spoluzakladatelka Školy šťastného partnerství, Školy celostní smyslné masáže a masážního studio Tantra Spa. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Více na http://denisapaleckova.cz
  • Rubriky
  • Získejte zdarma video: Jak posílit intimní život
  • Zadejte své jméno a email a získejte přístup k videu zdarma.

    Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasím s tím, aby mi Denisa Říha Palečková prostřednictvím firmy ARKAYA Education s.r.o. zasílala na tuto adresu vzdělávací materiály, další videa, články a informace o kurzech a produktech v rámci pravidelného on-line vzdělávání "Štastné partnerství a život mých snů".
    Na e-maily se můžete těšit zpravidla 1x měsíčně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, tak vám ráda i jeho/ její práci v e-mailu doporučím. Ze zasílání mých e-mailů se samozřejmě můžete kdykoliv snadno odhlásit v patičce každé zprávy. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.