Věřím, že jsme tady, abychom si našli svoji cestu

Reference ke skupině pro ženy: Moudrost těla ženy – síla středu.

Dříve jsem na semináři pro ženy byla u jiné koučky, a tato zkušenost mě od podobných kurzů odradila. Necítila jsem podporu lektorky na kurzu, při projevování, při úkolech atd. Spíše mi to přišlo jako postoj „jsi tady, tak se ukaž“, bylo to velmi na sílu a tak jsem si tam připadalatak nějak špatně.

Nicméně jsem ráda, že jsem sebrala odvahu a šla na tvůj seminář, kde jsem cítila vše co mi ve zmiňovaném semináři chybělo. I když jsme dělaly různé pro mě náročné a ne vždy pohodlné úkoly, cítila jsem z tebe podporu. Také vysvětlení a požádání, abychom do úkolů šly i přes obavy, že to jsou právě ty okamžiky pro transformaci, mi velmi pomohlo pochopit podstatu úkolu.

11910976_10204646724715090_285310947_n

Nejsilnějším zážitkem pro mě byl úkol “Nech promluv svoji vagínu”. První chvíli přišel šok :D, stejně jako pro většinu účastnic, ale záhy jsem cítila jakou to má sílu a efekt. Doteď jsem užaslá nad tím, že jsem se rozbrečela, a to nejen nad svým příběhem, ale nad každým z příběhů v naší skupině. Uvědomila jsem si, že jsem naposled brečela před půl rokem a důvodů k pláči mám většinou dost, navíc jsem velmi citivá, ale zřejmě jsem nevědomky zadržovala emoce. To že jsem odhodila kontrolu a řekla jsem to, co jsem nikdy nikomu neřekla a ještě se rozbrečela, to pro mě mělo velkou sílu. A závěrečné upřímné přijetí bylo také velmi silné a i teď cítím ty silné pocity a emoce. A hlavně vím, že něco se ze mě odplavilo pryč.

Tancování mělo také velký efekt, po semináři si skoro každý den pouštím hudbu a tělo se samo rozvlní až nakonec zjistím, že tancuji půl hodiny a jak je mi najednou příjemně a vždy si vzpomenu na seminář :).

Pamatuji si před rokem, kdy jsem na yotubu narazila na vaše video a řekla jsem si, že na vaše semináře bych nikdy neměla odvahu, a tak jsem právě zvolila ten seminář, který jsem zmiňovala výše u jiné lektorky a teď mě dokonce lákají i kurzy kde je nahota, ale obavy jsou velké.

Dalším důvodem proč jet na seminář byla moje zvědavost, jelikož jsem tě chtěla moc poznat osobně, půl roku jsem sledovala vaše webináře s Richardem a zajímalo mě, jestli jde z tebe stejně jemná a zároveň silná energie i na živo a ano :).

Jen ve zkratce je mi 24 let, pracuji ve velké společnosti a dálkově jsem začala studovat, do toho zdokonaluji angličtinu a cvičím, bydlím v garsonce a tak nějak všechno je na mých bedrech. Nechci si stěžovat, ale na druhou stranu, nechci být na vše sama a vše pořád muset zvládat, tím by pro mě život ztrácel smysl. Narodit se a dělat práci, která mě neskutečně vyčerpává a nebaví, jen proto, abych si mohla zaplatit podnájem, jídlo a další provozní věci, pak doklepat důchod a odejít? Věřím, že jsme tady, abychom si našli svoji cestu a užívali si každý den naplno, abychom se smáli a byli tu rádi :).

Na závěr chci říct, že díky tvému kurzu jsme s kamarádkou otevřely téma sexualita, sex a další, jelikož byla velmi zvědavá, jak kurz probíhal. Bylo na ní vidět, jak ji to zajímá, a na základě mého dvouhodinového vyprávění začala vykládat, jaké to mají s partnerem, následně mi pár dní po mém vykládání zážitků říkala, že pořád musí myslet na to všechno, co jsem jí o kurzu říkala, silně to v ní rezonovalo. Tím jsem si uvědomila, jak silně to ve mě zní, že to i po několika dnech po kurzu dokážu předat tak živě a zajímě, že mě kamarádka dychtivě poslouchá.

Jsi pro mě silnou inspirací, vždy jsem si myslela, že tím, že jsem jemná, citlivá, hodná, že je to moje mínus, jelikož lidé toho můžou snadno využít, a že bych měla být aspoň na oko tvrdší a průraznější. Ale kombinace jemnosti a zároveň síly, jakou cítím z tebe, mě velmi změnila pohled, že i když jsem jemná, nemusí to znamenat slabá, a za to ti děkuji.“

Barča

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Barča) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o nás, využijte tento odstavec:
Mgr. Denisa Palečková, CSB
Přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Od roku 2002 ukazuje lidem, jak si prací s tělem a sexualitou mohou obohatit všechny další oblasti života. A jak žít lásku a vášeň v jednom vztahu i po mnoha letech. Spoluzakladatelka Školy šťastného partnerství, Školy celostní smyslné masáže a masážního studio Tantra Spa. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Více na http://denisapaleckova.cz
  • Rubriky
  • Získejte zdarma video: Jak posílit intimní život
  • Zadejte své jméno a email a získejte přístup k videu zdarma.

    Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasím s tím, aby mi Denisa Říha Palečková prostřednictvím firmy ARKAYA Education s.r.o. zasílala na tuto adresu vzdělávací materiály, další videa, články a informace o kurzech a produktech v rámci pravidelného on-line vzdělávání "Štastné partnerství a život mých snů".
    Na e-maily se můžete těšit zpravidla 1x měsíčně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, tak vám ráda i jeho/ její práci v e-mailu doporučím. Ze zasílání mých e-mailů se samozřejmě můžete kdykoliv snadno odhlásit v patičce každé zprávy. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.