CELOSTNÍ SMYSLNÁ MASÁŽ nebo TANTRA MASÁŽ…?

Pár slov k názvu „celostní smyslná masáž“ a „tantra masáž“…

V lednu 2005 jsme v Čechách uspořádali první dva kurzy tzv. tantra masáže: Umění dotekuJoni a Lingam. Inspirací pro nás byla něměcká tradice tantra masáže, která vychází z postupu sestaveného Andrem. Andro v roce 1977 založil školu Diamond Lotus. V roce 1978 sestavil „tantra masáž“, která se v Německu rychle stala oblíbenou. Androva tantra masáž (Tantra-Massage nach Andro) je rituál pro uctění člověka a jeho smyslnosti. Masáž je léčivá a plná potěšení. Napomáhá sebepřijetí a rozvinutí svého potenciálu.

U Andra jsme absolvovali pokročilý výcvik v tantra masáži. Andrem vytvořený rituál plný úcty a lásky k přijímajícímu, ve spojení s erotickým umem, nás velmi oslovil a rozšířil naše dosavadní zkušenosti s tantra masáží (Denisa se jí začala profesionálně věnovat již v roce 2001, a pracovala také v předních německých a švýcarských institutech pro tantra masáž).

laska-vasen

S prvními kurzy Umění doteku a Joni a lingam se nastartoval boom tantra masáže v Čechách a na Slovensku. Lidé si naši masáž velmi oblíbili. Přijížděli stovky jednotlivců i párů, z Čech a Slovenska i zahraničí. Lidé, kteří chtěli rozšířit své životní a erotické obzory. Lidé, kteří si přišli pro léčení určité životní bolesti. Lidé, kteří si přáli vylepšit svůj vztah. Lidé, kteří toužili po větší radosti a životní síle…

Naše masáž se dále vyvíjela. Andrem inspirovaný rituál nabíral další dimenze spolu s naší rozšiřující se zkušeností. Obohatili a upravili jsme jej na základě vlastní praxe a prožitků z práce s Davidem Deidou (téma ženské a mužské polarity, odlišné prožívání mužů a žen, koncept otevírání se lásce a životu), Dianou Richardson (vědomé milování, odlišné prožívání a polarita mužského a ženského těla, zpomalení se a rozvíjení všímavosti / mindfulness) a Josephem Kramerem, PhD. (využití tzv. Velkého tahu pro celotělové prožívání orgasmu a změněné stavy vědomí; Joseph je zakladatel školy The Bodyelectric a profese Sexological Bodywork). Andro, Joseph Kramer a Diana Richardson jsou věkem „vrstevníci“ a patří mezi průkopníky vědomé práce se sexualitou. David Deida je nepřekonatelný svým pronikavým a přesným pohledem na mužské a ženské prožívání.

 

Tantra Spa

V roce 2007 jsme v Praze otevřeli vlastní masážní studio Tantra Spa. Po šesti letech soukromé masážní praxe v Čechách a zahraničí a dvou letech vedení seminářů této masáže dozrál čas, abychom vytvořili postupně se rozrůstající tým masérů a masérek z řad absolventů naší školy, kterou jsme tehdy nazývali Škola tantra masáže.

A další masážní studia začala růst jako houby po dešti. Řada našich studentů otevírala své soukromé praxe na mnoha místech nejen České republiky, ale i v zahraničí: Rakousko, Itálie, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Anglie, Belgie, Irsko, Švýcarsko… Vedle kvalitních salonů vznikaly i stovky dalších míst, které využívaly název „tantra masáž“ pro jeho rostoucí popularitu. Měly však s významem a hloubkou, kterou tato masáž v našem podání obsahuje, málo společného.

Naše masáž není technika, kterou je možné naučit se během pár dní. Je to hluboká osobní zkušenost, a předávání této masáže vyžaduje jak lidskou zralost, tak stovky hodin učení se a praxe. Výraz „tantra masáž“ se postupně stal také rychlým lákadlem a synonymem pro „povznesenou“ verzi erotické masáže. Jedním z největších nedostatků těchto pseudo-tantra-masáží je nejen nedostatek kvalitního vzdělání a chabá technika, ale také postoj a uzavřenost masérek, které tento servis nabízejí.

Jádrem naší masáže je lidská hloubka, láskyplná otevřenost, osobní síla a zralost na straně dávající/ho. Tak aby byl dobrým průvodcem pro toho/ tu, kdo přijímá, objevuje své tělo, rozvíjí svou intimitu. Nezřídka vstupuje do křehké zóny své zranitelnosti, uvolňuje i dlouho potlačované a nevnímané emoce a ve výsledku objevuje velký zdroj síly a radosti.

Tantra Spa

Spolu s otevřením Tantra Spa se naše forma tantra masáže začala stávat hitem. Psalo se o nás v časopisech Elle, Žena a život, Emma (Slovensko), Ma Santé (Belgie), Týden, MF Dnes, E15, týdeníku Metro, Redhot, Maxim, Playboy a mnoha dalších. Oslovovaly nás dárkové agentury, které si přály zařadit tantra masáž do své nabídky…

Každým rokem prošly další desítky lidí naším důkladným výcvikem ve Škole tantra masáže, kterou jsme rok co rok vylepšovali, prohlubovali a rozšiřovali o další techniky, znalosti a zkušenosti… Tento výcvik se záhy stal synonymem pro hlubokou osobní transformaci i nejkvalitnější možné vzdělání v oblasti tantra masáže v Čechách (a troufáme si říci Evropě; vedle zmíněného Německa, které pěstuje tradici této masáže již více než čtvrt století v perfektní kvalitě).

Tři roky poté, co jsme začali s profesionální výukou tantra masáže, již tato byla vysoko na žebříčku popularity klientů. Čím dál širší veřejnost se o ni zajímala. Nejen muži, kteří zpočátku převažovali, ale i narůstající počet žen a párů. Lidé si od tantra masáže slibovali – a nacházeli v ní – magický prožitek, otevření, objevení své vášně, léčení starých zranění, rozvíjení intimity, prohloubení vztahu s partnerem a mnoho dalšího…

… a my jsme začali pochybovat nad názvem „tantra masáž“. Název, který jsme spontánně přejali od svých učitelů, byl mnohdy i limitující.  Někteří lidé si pod názvem představovali jógovou praxi. Jiní se obávali „prasečinek“ (či v ně doufali ;)). Také jsme cítili, že není jen tak jednoduché napsat na štít domu „tantra“, protože pro řadu lidí to slovo evokuje erotický salon pochybné pověsti. A navíc nám blízký tantrický buddhismus, kde tantrické nauky jsou nástrojem na cestě k osvícení, pochopitelně využívá zcela jiných metod. My vám můžeme prostřednictvím naší masáže garantovat lidský růst a rozšiřování obzorů. Osvícení je ale trochu větší sousto 😉

IF

Naše masážní výcviky pokračovaly, ale slovo „tantra masáž“ nám šlo čím díl tím méně do úst. A tak se ze Školy tantra masáže stala Škola celostní smyslné masáže. Masáže, která oslavuje lidskou přirozenost a smyslnost. A je celostní hned dvěma způsoby. Jednak zahrnuje tělo i duši. A také zahrnuje člověka se vším všudy, celistvě, tedy i s jeho sexualitou, které se „klasické“ masáže vyhýbají a tváří se, jako bychom v oblasti pánve a intimních míst neexistovali, a nebo se za ně měli dokonce stydět.

Ve Škole celostní smyslné masáže se setkáte s metodami a postupy, které zahrnují celého člověka, jeho tělo i duši. Masíruje a dotekem se probouzí každá část těla, intimní zóny nevyjímaje. Účastníci se učí přijímat a milovat sebe a druhé tak hluboce a opravdově, jak jim jejich (bortící se) obranné mechanismy dovolí. A současně se učí vytvářet pro sebe i druhé v oblasti intimity bezpečí, jasné hranice, láskyplné přijetí a podporu.

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Od roku 2002 ukazuje lidem, jak si prací s tělem a sexualitou mohou obohatit všechny další oblasti života. A jak žít lásku a vášeň v jednom vztahu i po mnoha letech. Spoluzakladatelka Školy šťastného partnerství, Školy celostní smyslné masáže a masážního studio Tantra Spa. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Více na http://denisapaleckova.cz
  • Rubriky

  • Získejte zdarma video: Jak posílit intimní život

  • Zadejte své jméno a email a získejte přístup k videu zdarma.